Siódma wiosenna porażka

Skra okazała się zbyt silna. Przegrywamy w Częstochowie 0:3 i nasza sytuacja jest coraz trudniejsza.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla gospodarzy. Już na samym początku spotkania mogli objąć prowadzenie. Miejscowi kibice nie musieli jednak długo czekać na pierwszego gola. W 12. minucie Karol Tomczyk strzałem głową pokonał wracającego do naszej bramki Łukasza Budzyńskiego. Mimo szybko straconej bramki, nasi się nie załamali. Stwarzali coraz groźniejsze sytuacje, a golkiper Skry miał ręce pełne pracy. Niestety, po raz kolejny wiosną brakowało szczęścia i wykończenia. Po zmianie stron świetny strzał z rzutu wolnego oddał Wojciech Okińczyc, ale futbolówka nieznacznie minęła bramkę Kamila Kosuta. W 57 minucie Kacper Kochanowski został ukarany przez arbitra drugą żółtą kartką i musiał opuścić boiska. Częstochowianie bardzo szybko wykorzystali grę w przewadze. Dziewięć minut później Daniem Rumin doskonale zachował się w polu karnym zielonogórzan i pokonał Budzyńskiego. Wynik spotkania ustalił Krzysztof Napora, który dobił uderzenie z rzutu wolnego Damiana Nowaka.

Podopieczni trenera Andrzeja Sawickiego ponieśli już siódmą wiosenną porażkę. Nie możemy jednak zbyt długo jej rozpamiętywać, bo już we wtorek na stadionie przy ul. Sulechowskiej zamelduje się ostatnia w tabeli Polonia Głubczyce. Niestety, po trzy punkty sięgnęła Unia Turza Śląska. Nasza sytuacja robi się bardzo trudna. Mamy już osiem oczek straty do bezpiecznego miejsca. Jednak do końca sezonu pozostało aż dziesięć meczów i 30 punktów do zdobycia. Falubaz, walczymy do końca!

Skra Częstochowa – Falubaz Zielona Góra 3:0 (1:0)

Bramki: Tomczyk (13), Rumin (66), Napora (90).

Skra: Kosut – Mastalerz, Błaszkiewicz, Woldan, Olejnik – Napora, Ogłaza (od 76 min Musiał), Kowalczyk, Tomczyk (od 55 min Niedbała), Nocoń (od 80 min Nowak), Rumin (od 86 min Marek).

Falubaz: Budzyński – Kobusiński, Droszczak, Kochanowski, Górski – Małecki, Athenstadt, Cipior, Król (od 46 min Zietek), Mycan (od 78 min Izdebski), Okińczyc.

Pozostałe wyniki: Stilon Gorzów - Gwarek Tarnowskie Góry 0:3, Unia Turza Śląska - Piast Żmigród 4:0, KS Polkowice - Ruch Zdzieszowice 0:1, Rekord Bielsko-Biała - Stal Brzeg 2:2, BKS Stal Bielsko-Biała - Górnik II Zabrze 0:1, Polonia Głubczyce - Pniówek Pawłowice Śląskie 2:3, Ślęza Wrocław - Zagłębie II Lubin 3:0.