Klub Sportowy Falubaz Zielona Góra pragnie zaprosić Państwa Firmę osobiście do współpracy marketingowo - wizerunkowej związanej z prowadzoną przez nas działalnością piłkarską na terenie Miasta Zielona Góra, Województwa Lubuskiego, a także na terenie całego kraju.

RYS HISTORYCZNY

Zielonogórski Klub Żużlowy SSA od lat kojarzył się wyłącznie ze sportem żużlowym. Zmiana nastąpiła w 2010 roku, kiedy to kibice Falubazu założyli własną drużynę piłkarską pod nazwą KSF i zgłosili ją do rozgrywek w klasie C. Poprosili również ZKŻ SSA o możliwość umieszczenia na koszulkach, tak jak na plastronach żużlowców, znaku rozpoznawczego naszego klubu, czyli charakterystycznej myszki wrysowanej w koło. Jednocześnie ZKŻ SSA pomagał drużynie KSF w wielu kwestiach logistycznych.

Na początku istnienia działalność KSF miała wymiar amatorski. Z czasem stawał się on klubem coraz silniejszym sportowo, czego dowodem jest pięć awansów w ciągu pięciu lat funkcjonowania! Zespół zakładany w klasie C, awansując rok po roku, dotarł do trzeciej ligi, w której występował już inny zespół z Zielonej Góry, czyli UKP Stelmet Zielona Góra.

BIEŻĄCE PLANY I NADZIEJE

 W czerwcu 2015 roku zgodnie z wolą zielonogórskiego Urzędu Miasta i Pana Prezydenta Janusza Kubickiego, który konsekwentnie stoi przy stanowisku wspierania jednego silnego klubu piłkarskiego w mieście, doszło do połączenia obu klubów. Odbyło się to poprzez wchłonięcie KSF-u przez UKP, którego zarząd od tej pory w połowie składa się z dotychczasowych działaczy KSF. Nowy zarząd klubu niezwłocznie utworzył spółkę Klub Sportowy Falubaz Zielona Góra Sp. z o. o., która ma w niedalekiej przyszłości doprowadzić do stworzenia profesjonalnego klubu piłkarskiego występującego na szczeblu centralnym, oraz posiadającego prężnie działającą akademię szkolącą dzieci i młodzież.

Połączenie obu klubów spowodowało, że obecnie Klub Sportowy Falubaz Zielona Góra dysponuje najszerszą ofertą piłkarską w regionie, a dzięki współpracy marketingowej z ZKŻ SSA dociera do dziesiątek tysięcy kibiców żużlowego Falubazu. Szerokie pole działania Klubu Sportowego Falubaz daje potencjalnemu sponsorowi możliwość reklamowania swojej firmy w mieście Zielona Góra, ale również w województwie lubuskim i na arenie ogólnopolskiej.

NAJSZERSZA OFERTA

  1. DRUŻYNA LIGOWA - PROMOCJA OGÓLNOWOJEWÓDZKA

Obecnie prowadzimy przede wszystkim drużynę seniorów występującą w rozgrywkach czwartej ligi, w której mecze rozgrywa się na terenie całego województwa lubuskiego. Dodać należy, że jesteśmy typowani na głównego faworyta do zwycięstwa w lidze i kolejnego awansu. Naszym celem na przestrzeni kilku lat jest stworzenie drużyny, która mogłaby z powodzeniem grać w pierwszej lidze, czyli na zapleczu Ekstraklasy. W rozwoju tego projektu pomóc ma planowana budowa stadionu piłkarskiego w Zielonej Górze oraz ścisła współpraca z Miastem Zielona Góra i Panem Prezydentem, które postawiło na nasz klub i wspiera go nie tylko finansowo, ale też logistycznie i merytorycznie.

  1. CENTRALNA LIGA JUNIORÓW - PROMOCJA OGÓLNOPOLSKA

Kolejnym  bardzo wartościowym „produktem”, którym dysponuje Klub Sportowy Falubaz, jest drużyna reprezentująca nas w Centralnej Lidze Juniorów (CLJ). Są to rozgrywki pod auspicjami PZPN, w których występują najlepsze juniorskie (do 19 lat) drużyny z całej Polski. Wystarczy wspomnieć, że nasza drużyna wygrała inauguracyjne spotkanie ligowe w Gdańsku z tamtejszą Lechią, a przed nami pojedynki z tak uznanymi piłkarskimi markami, jak Lech Poznań, Pogoń Szczecin, Śląsk Wrocław, Ruch Chorzów, Górnik Zabrze, Zawisza Bydgoszcz czy Zagłębie Lubin. Nadmienić należy, że zwycięzca Centralnej Ligi Juniorów awansuje do UEFA Youth League, czyli Młodzieżowej Ligi Mistrzów. Firma reklamująca się podczas rozgrywek CLJ zyskuje ogólnopolski zasięg dotarcia do odbiorców oraz promocję firmy i działalności w najbardziej prestiżowej lidze juniorskiej w kraju. Warto podkreślić, iż od przyszłego sezonu powstanie ogólnopolska liga juniora młodszego, w której to prawdopodobnie występować będzie również nasz zespół.

  1. UKP FALUBAZ, CZYLI DZIECI I MŁODZIEŻ

Klub Sportowy Falubaz to także ponad 500 dzieci trenujących piłkę nożną od czwartego roku życia, grających na wszystkich szczeblach w rozgrywkach PZPN (zgłosiliśmy do nich aż 11 zespołów (!) oraz Liga Miejska dla najmłodszych adeptów naszego klubu. Jest to projekt, który swoim zasięgiem ma objąć Orliki w Zielonej Górze, by stworzyć odpowiednie warunki do gry dzieciom oraz kibicującym im rodzicom.

UKP Falubaz od lat znany jest z profesjonalnego szkolenia młodzieży. Wystarczy wspomnieć, że wychowankami naszego klubu są tacy zawodnicy jak: Tomasz Kędziora, filar obrony poznańskiego Lecha, otrzymujący już powołania do seniorskiej reprezentacji Polski, czy Emil Drozdowicz, obecnie reprezentujący Termalikę Bruk-Bet Nieciecza. Na dowód dobrej pracy z młodzieżą to właśnie nam PZPN i Lubuski Związek Piłki Nożnej powierzyli zarządzanie Ośrodkiem Szkolenia Młodzieży, do którego trafiają najlepsi juniorzy z regionu. Dodatkowo, na mocy umowy o współpracy szkoleniowo-organizacyjnej jesteśmy związani z ekstraklasowym Zagłębiem Lubin, co pozwala nam na wymianę doświadczeń na najwyższym poziomie.

  1. PATRONAT ŻUŻLA I MIASTA

 Jesteśmy klubem, który na płaszczyźnie marketingowej współpracuje z Zielonogórskim Klubem Żużlowym SSA i cieszy się sympatią kibiców żużlowego Falubazu. Wspólne logo, czyli wspomniana już myszka w kole, znajdująca się na żużlowych kevlarach i piłkarskich koszulkach, stwarza możliwość dotarcia do fanów obu dyscyplin, którzy tworzą największą grupę kibiców w województwie.

Ścisła i ciągle rozwijająca się współpraca z zielonogórskim magistratem daje możliwość tworzenia nowych rozwiązań, które mają uatrakcyjnić ofertę sportową kierowaną do dzieci, młodzieży i dorosłych uprawiających piłkę nożną. Dzięki wzorowym relacjom z miastem, we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji uruchomiliśmy wcześniej wspomniany projekt piłkarskiej Ligi Miejskiej dla najmłodszych i wiele innych aktywności, które mają wpłynąć na zaangażowanie w rozwój naszego projektu jak największego grona sympatyków futbolu, nie wyłączając firm i innych instytucji.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

Poprzez stworzenie możliwości promocji na wielu płaszczyznach chcemy Państwu zaproponować ścisłą współpracę oraz możliwość reklamowania Waszej firmy. Jesteśmy przekonani, że współpraca z naszym klubem pozwoli Państwu dotrzeć do odbiorców w naszym mieście, województwie, a także w całej Polsce, dzięki rozgrywkom, w których uczestniczymy.

Oferujemy możliwość  reklamy w następującym zakresie:

            stadion piłkarski przy ul. Sulechowskiej (reklama na bandach wokół boiska, banery za bramkami, reklamy

            spikerskie, spoty radiowe, reklama na biletach)

            na strojach zawodników (koszulki, spodenki, dresy

            dzięki współpracy z ZKŻ SSA na portalu falubaz.com (od 600 000 do 1 000 000 odsłon w miesiącu)

            na oficjalnym profilu Facebook zielonogórskiego żużlowego Falubazu (ponad 55 tysięcy fanów)

            reklama podczas meczów żużlowych ekantor.pl Falubazu Zielona Góra.

            Jednocześnie jesteśmy otwarci na Państwa sugestie dotyczące innych form reklamy, które będą odpowiadać Waszym aktualnym potrzebom w zakresie promocji marki i usług. Proponujemy  omówić je podczas wspólnych sesji roboczych, by efekty w pełni spełniały Wasze oczekiwania.

            Mamy nadzieję, że przytoczone argumenty, nasze osiągnięcia oraz doświadczenie przekonają Państwa do nawiązania współpracy.