Bez bramek i punktów

Zielonogórzanie na inauguracje rundy wiosennej ulegli w Zdzieszowicach 0:3. Szkoda niewykorzystanych sytuacji z początku meczu...

Ruch Zdzieszowice - Falubaz Zielona Góra 3:0 (1:0)

Bramki: Damrat 18, Sotor 2 (53, 87).

Ruch: Kubik - Nowak, Bachor, Kozłowski, Polak (od 29 min Kostrzycki) - Sotor, Czajkowski, Damrat, Zapotoczny - Czaplinski, Wolny (od 88 min Sypek).

Falubaz: Budzyński - Ziętek, Ostrowski, Górski, Droszczak - Wasiak, Ekwueme, Kobusiński, Małecki, Cipior - Okińczyc.
Rezerwowi: Kubasiewicz, Ograbek, Kaczmarczyk, Athenstad, Izdebski, Kochanowski, Mycan.

Początek meczu był wyrównany. Mógł on doskonale się dla nas zacząć, ale Artur Małecki nie wykorzystał sytuacji sam na sam z golkiperem rywala. Gospodarze otworzyli wynik w 18. minucie. Najlepiej zamieszanie pod naszą bramką wykorzystał Łukasz Damrat i mieliśmy 1:0. Po zmianie stron gra bardziej kleiła się Ruchowi, który strzeleniem drugiego gola "ułożył" sobie spotkanie. Dośrodkowanie Denisa Sotora zaskoczyło Łukasza Budzyńskiego. Falubaz w drugiej części meczu nie stworzył praktycznie żadnej dogodnej sytuacji do zmiany rezultatu. Nasi utrzymywali się przy piłce, ale najczęściej brakowało ostatniego podania lub dokładnego dośrodkowania. Wynik w 87. minucie ustalił Sotor, który wykończył dobry kontratak swojego zespołu.