Aktualności

Zaczynamy przygotowania

Błyskawicznie upłynęła krótka przerwa między sezonami. Nasi piłkarze otrzymali trochę wolnego, ale już we wtorek (4 lipca) wracają do treningów. Sezon 2019/2020 zaczyna się już 3 sierpnia. Nie znamy jeszcze dokładnego terminarza rozgrywek, ale wiemy, z kim przyjdzie nam się zmierzyć.

 

Tegoroczny sezon zapowiada się niezwykle interesująco. W trzeciej lidze, w której zagrają zespoły z województw (dolnośląskiego, lubuskiego, opolskiego oraz śląskiego) wystąpi 18 ekip. Jedynym przedstawicielem naszego regionu będzie Falubaz Gran-Bud Zielona Góra. Poprzednie drugoligowe rozgrywki nie zakończyły się po myśli drużyn ze Śląska. ROW 1964 Rybnik, Rozwój Katowice i Ruch Chorzów nie zdołały utrzymać się na szczeblu centralnym i w obecnym sezonie zagrają w trzeciej lidze. Świeżo upieczonymi beniaminkami zostały: (dolnośląskie - Śląsk II Wrocław), (śląskie - Polonia Bytom), (opolskie - LZS Starowice). Pozostałymi przeciwnikami Falubazu Gran-Bud będą: Ślęza Wrocław, Zagłębie II Lubin, Rekord Bielsko-Biała, Gwarek Tarnowskie Góry, Górnik II Zabrze, Ruch Zdzieszowice, Pniówek Pawłowice Śląskie, Piast Żmigród, Miedź II Legnica, Foto-Higiena Gać oraz Stal Brzeg.

Zestaw przeciwników robi wrażenie. Zrobimy wszystko, aby jak najlepiej reprezentować nie tylko Zieloną Górę, ale też całe województwo lubuskie na poziomie międzywojewódzkim. W okresie przygotowawczym nasz zespół rozegra pięć gier kontrolnych. Rywalami podopiecznych trenera Andrzeja Sawickiego będą: KS Polkowice (II liga), Świt Skolwin Szczecin (III liga), Zagłębie II Lubin (III liga), Stilon Gorzów (IV liga), oraz reprezentacja Hiszpanii do lat 19. Na naszym oficjalnym facebookowym koncie (Piłkarski Falubaz) na bieżąco będziemy informować o terminach i miejscach tych spotkań.

Sztab szkoleniowy przeprowadził test-mecz, na którym pojawiło się wielu zdolnych zawodników z roczników 1998-2001. Do klubu wpłynęło kilkadziesiąt zgłoszeń, a nasi trenerzy po wnikliwych analizach wybrali do tej gry najlepszych. Potencjalni kandydaci mieli okazję do zaprezentowania swoich umiejętności. Z najlepszymi zostały podjęte rozmowy, a o ich efektach poinformujemy niebawem. Na pierwszym treningu powinno pojawić się kilka nowych twarzy. W pierwszym zespole nie zobaczymy już Wojciecha Okińczyca, Krzysztofa Wierzbickiego oraz Pawła Wojtysiaka.