Wielkanocne lanie. KS Falubaz 8:0 Kasztelania Santok (relacja)

Pogrom przy Sulechowskiej! W meczu 18. kolejki 4. ligi KS Falubaz Zielona Góra rozbija Kasztelanię Santok aż 8:0. Bramki zdobywali Tomasz Piwowarski (3), Karol Haraś (2) oraz Piotr Piwowarski, Andrzej Dorniak i Mariusz Kaczmarczyk.

KS Falubaz Zielona Góra wywiązał się bez zarzutu z roli zdecydowanego faworyta dzisiejszego pojedynku z Kasztelanią Santok. Podopieczni trenera Jarosława Misia w meczu 18. kolejki 4. ligi rozbili zespół z północy województwa lubuskiego i w dobrych humorach mogą udać się na święta Wielkanocy.

Kasztelania rozpoczęła mecz od bardzo wysoko ustawionej linii praktycznie sześciu obrońców i szybko zapłaciła za to wysoką cenę - już w 3. minucie gry piłkę z głębi pola na prawe skrzydło otrzymał Jan Juszczak, podciągnął kilka metrów i wystawił futbolówkę jak na tacy do Tomka Piwowarskiego, który zdobył swoją pierwszą bramkę w sobotnie popołudnie. Przewaga KS Falubazu była miażdżąca, goście pozwalali sobie na naprawdę bardzo nieliczne wypady na połowę zielonogórzan, jednak po raz drugi skapitulowali dopiero w 41. minucie, kiedy to mimo wszystko niesygnalizowanym strzałem z rzutu wolnego popisał się Mariusz Kaczmarczyk, podwajając prowadzenie gospodarzy. Dla Mariusza była to druga bramka z rzutu wolnego w drugim meczu z rzędu.

Nie upłynęło 120 sekund, a KS Falubaz mógł cieszyć się już z trzybramkowego prowadzenia po niemal kopii akcji z 3. minuty. Ponownie prawym skrzydłem pognał Jan Juszczak, który zaliczył asystę przy drugiej bramce Tomka Piwowarskiego. Tuż przed przerwą młodszy z braci Piwowarskich skompletował hat-trick, tym razem wykańczając akcję lewą flanką Mariusza Kaczmarczyka. Goście w krótkim czasie otrzymali trzy bardzo mocne ciosy, po których - jak się okazało po przerwie - nie potrafili się już podnieść.

Po zamianie stron na boisku zameldowali się Michał Hoc, Albert Cipior i Andrzej Dorniak. I to właśnie nominalny stoper zielonogórzan - dziś ustawiony bliżej lewego skrzydła - zdobył bramkę numer 5 dla KS Falubazu w 57. minucie meczu. Po podaniu z głębi pola Karola Harasia, mijającym całą linię defensywną gości, Andrzej Dorniak niczym rasowy napastnik trącił lekko piłkę głową, minął bramkarza i wpakował futbolówkę do pustej bramki. 4 minuty później gola zdobył Piotr Piwowarski, który zamknął centrę Mariusza Kaczmarczyka. Dużą rolę odegrał tu Michał Hoc, który nieznacznie, ale jednak trącił piłkę zagraną przez lewego defensora piłkarskiego Falubazu, co umożliwiło znalezienie się Piotrkowi Piwowarskiemu w czystej pozycji. Dwa ostatnie trafienia należały do Karola Harasia. W 65. minucie gospodarze zabawili się w polu karny, Andrzej Dorniak zagrał na 9. metr do Karola, któremu nie pozostało nic innego, jak skierować piłkę wewnętrznym podbiciem do bramki. W 77. minucie ten sam zawodnik wykończył głową precyzyjną centrę ze stałego fragmentu gry Piotrka Piwowarskiego, ustalając wynik rywalizacji na 8:0.

KS Falubaz zrobił wszystko, co do niego należało, nokautując przyjezdnych z Santoka 8:0. Jednak w tej beczce miodu znalazła się też łyżeczka dziegciu - w 68. minucie rywalizacji z boiska wyrzucony został golkiper naszej drużyny, Przemysław Krajewski, który przy próbie interwencji przed polem karnym był spóźniony i sfaulował napastnika gości. Ten mały minus nie przesłania obrazu gry drużyny, która mogła, a nawet powinna wygrać dzisiejsze spotkanie z dwucyfrowym dorobkiem bramkowym.

KS Falubaz Zielona Góra - Kasztelania Santok 8:0 (4:0)

1:0 Tomasz Piwowarski 3’ (asysta Jana Juszczaka)
2:0 Mariusz Kaczmarczyk 41’
3:0 Tomasz Piwowarski 42’ (asysta Jana Juszczaka)
4:0 Tomasz Piwowarski 45’ (asysta Mariusza Kaczmarczyka)
5:0 Andrzej Dorniak 57’ (asysta Karola Harasia)
6:0 Piotr Piwowarski 61’ (asysta Mariusza Kaczmarczyka)
7:0 Karol Haraś 65’ (asysta Andrzeja Dorniaka)
8:0 Karol Haraś 77’ (asysta Piotra Piwowarskiego)

KS Falubaz Zielona Góra: Przemysław Krajewski (68’ czerwona kartka); Jan Juszczak (46’ Michał Hoc), Filip Kiliński, Maciej Piorun, Mariusz Kaczmarczyk; Karol Haraś, Maciej Górecki, Łukasz Sobczak (46’ Andrzej Dorniak); Piotr Piwowarski, Jakub Babij (46’ Albert Cipior) i Tomasz Piwowarski (58’ Łukasz Ziętek)

Kasztelania Santok: Tomasz Cierech (46’ Krzysztof Antczak); Marcin Terliński, Maksymilian Korpik, Krzysztof Pszczółkowski, Jakub Bisaga, Patryk Jagiełło (55’ Sławomir Karpiński), Tomasz Bujel, Kamil Maciejewski, Marcin Maciejewski (79’ Jakub Zakrzewski), Tomasz Karpiński i Marcin Antczak.