Aktualności

Weekendowe granie piłkarskiego Falubazu

Sobota upłynie pod znakiem ligowych zmagań KS Falubaz Zielona Góra. O godzinie 17:00 3-ligowcy zagrają przy Sulechowskiej z rezerwami Górnika Zabrze. Nieco wcześniej, bo o godzinie 11:00, w Gdyni juniorzy starsi rozegrają mecz 3. kolejki CLJ z miejscową Arką.

Jako pierwsi o ligowe punkty powalczą podopieczni Piotra Żaka i Mirosława Kędziory, którzy już w sobotnie przedpołudnie zmierzą swoje siły z gdyńską Arką. „Arkowcy” na inaugurację sezonu pokonali u siebie Bałtyk Koszalin 3:0, natomiast przed tygodniem zremisowali na wyjeździe z FC Wrocław Academy 1:1 i z dorobkiem 4 punktów piastują 4. pozycję w ligowej tabeli.

Zielonogórzanie w 1. kolejce ulegli z Gliwicach tamtejszemu Piastowi 1:3, jednak w 2. serii gier powetowali sobie nieudany start do rozgrywek, wygrywając rzutem na taśmę przy Sulechowskiej z Miedzią Legnica dzięki bramce Fabiana Tomaszewskiego z 90. minuty meczu.

W ubiegłym sezonie zespół z Gdyni nie potrafił znaleźć sposobu na żółto-biało-zielonych. KS Falubaz w dwóch starciach z Arką zgarnął 4 punkty, remisując u siebie 1:1 i wygrywając w Gdyni 1:0. Czy zielonogórzan stać na utrzymanie tego dobrego bilansu w spotkaniach z żółto-niebieskimi i wywiezienie znad Bałtyku zdobyczy punktowej? Przekonamy się już jutro przed godziną 13:00.

 Sobota to też ligowe granie w wykonaniu seniorów KS Falubaz Zielona Góra, którzy o godzinie 17:00 podejmą na stadionie przy ulicy Sulechowskiej drugi zespół Górnika Zabrze. Po 4 kolejkach gry w III grupie 3. ligi zabrzanie mają na swoim koncie 5 punktów. Górnik na inaugurację wygrał z Lechią Dzierżoniów 2:0, a następnie remisował z Piastem Żmigród (1:1) i rezerwami Śląska Wrocław (2:2). W kolejce rozgrywanej w środku tego tygodnia Górnicy doznali pierwszej porażki w tym sezonie, kiedy to ulegli u siebie Ruchowi Zdzieszowice 0:1. Taki bilans daje podopiecznym Józefa Dankowskiego 10. miejsce w klasyfikacji 3-ligowców.

Zielonogórzanie w środku tygodnia pauzowali, ponieważ spotkanie z Pniówkiem Pawłowice Śląskie zostało przełożone na 24 września. W trzech rozegranych do tej pory spotkaniach podopieczni Jarosława Misia nie zaznali jeszcze zwycięstwa. Na skromny dorobek punktowy piłkarskiego Falubazu składają się dwa remisy wywalczone z Górnikiem Wałbrzych i Skrą Częstochowa. Dla KS Falubaz Zielona Góra będzie to trzecie spotkanie na własnym stadionie. Do trzech razy sztuka?

Informacje organizacyjne przed meczem z rezerwami Górnika Zabrze:
Cena biletu: 10 zł
Wejście darmowe: kobiety oraz dzieci i młodzież do 18. roku życia
Otwarcie kas przy stadionie: 16:00
Otwarcie punktu akredytacyjnego: 16:00
Otwarcie bram: 16:00
Początek spotkania: 17:00 na stadionie przy ul. Sulechowskiej (na „dołku”)

Na stadionie otwarty będzie punkt gastronomiczny. W przerwie spotkania rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody, m.in. bilety na mecz żużlowy Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra - Unia Tarnów.