Aktualności

Robert Bubnowicz: Do Zielonej Góry z szacunkiem i respektem

Już za tydzień 1. kolejka zmagań o mistrzostwo 3. ligi. W sobotę 30 lipca o godzinie 17:00 KS Falubaz Zielona Góra podejmie na stadionie przy ulicy Sulechowskiej ekipę Górnika Wałbrzych. Dziś rozmawialiśmy z trenerem śląskiego zespołu, Robertem Bubnowiczem, który opowiadał o przygotowaniach drużyny do meczu w Zielonej Górze.

Panie trenerze, w jakich nastrojach przyjeżdżacie na inaugurację sezonu 3. ligi do Zielonej Góry?

W naszej sytuacji staramy się podejść jak najbardziej profesjonalnie, a sytuacja nie jest łatwa ze względów organizacyjnych. Na dziś tyle mogę powiedzieć, bo nie ma co się rozdrabniać i wchodzić w szczegóły.

W lecie wokół Górnika było sporo zamieszania, głównie pod kątem organizacyjnym. Czy wy, mam na myśli zawodników i sztab, staraliście się od tego odciąć i skupić wyłącznie na pracy?

Naturalnie. Na pewno względem poprzedniego sezonu skład się różni i będzie mocno odmłodzony. Ale taka jest nasza praca, praca trenerów. A zawodnicy, jeśli chcą grać w piłkę, muszą robić postępy. Muszą być skoncentrowani w stu procentach na treningach i spotkaniach. Tylko to może przynieść efekt.

Sądzi pan, że Górnik jest faworytem? Jakby nie patrzeć KS Falubaz Zielona Góra to beniaminek. Wałbrzych jeszcze kilka tygodni temu bił się o 2. ligę…

To już jest historia. To, co było w zeszłym sezonie, mecze barażowe, jest przeszłością. Dziś żyjemy w teraźniejszych realiach. Powiem szczerze, że nie chcę nikogo skazywać na porażkę, ani mówić, kto jest faworytem. My postaramy się grać w każdym spotkaniu jak najlepiej. Będziemy chcieli zdobywać punkty. Każdy punkt będzie cenny. Do beniaminka podchodzimy z szacunkiem i respektem.

Co wiecie na temat KS Falubaz Zielona Góra?

W miarę możliwości staramy się zebrać jak najwięcej informacji o każdym przeciwniku. Na pewno zbierzmy maksimum informacji na temat naszego pierwszego przeciwnika, którym jest Falubaz Zielona Góra.

 

Zdjęcie: www.gornik-walbrzych.pl