Rekord chyba pozbawił złudzeń

Falubaz jest w bardzo trudnej sytuacji, a porażką w Bielsku-Białej skomplikował ją sobie jeszcze bardziej. Tylko cud mógłby uratować nasz zespół od spadku do czwartej ligi...

Zielonogórzanie dobrze weszli w to spotkanie. Zaatakowali rywala wysokim pressingiem, a to przyniosło pożądany efekt. Nasi dobrze radzili sobie w pobliżu pola karnego Rekordu i dochodzili do coraz groźniejszych sytuacji. W 36. minucie Przemysław Mycan zaskoczył defensywę przeciwników i pokonał Bartosza Kucharskiego. Tym bardziej szkoda, że straciliśmy prowadzenie już po czterech minutach. Wyrównał jeden z najlepszych piłkarzy Rekordu Dawid Ogrocki. Do przerwy utrzymał się remis 1:1. Później Falubaz raz za razem zagrażał bramce gospodarzy, ale piłka nie chciała ponownie wpaść do ich bramki. Niestety, straciliśmy bramkę w 71. minucie spotkania. Po rzucie rożnym najlepiej w sporym zamieszaniu pod naszą bramką odnalazł się Michał Bojdys i to on ustalił wynik meczu na 2:1. W końcówce czerwoną kartkę otrzymał Adrian Droszczak. Z drugiego wyjazdu do dalekiego Bielska wróciliśmy bez punktów. Szkoda, bo ten mecz po prostu można było wygrać.

Rekord Bielsko-Biała - Falubaz Zielona Góra 2:1 (1:1)

Bramki: Ogrocki (40), Bojdys (71) - Mycan (36)

Rekord: Kucharski – Nagi, Bojdys, Madzia, Żołna, Ogrocki, Hilbrycht (od 87 min Profic), Szymański, Gleń (od 59 min Sobik), Motyka (od 59 min Czernek), Czapla (od 79 min Caputa)

Falubaz: Budzyński – Król (od 69 min Kaczmarczyk), Górski (od 69 min Kobusiński), Ostrowski, Droszczak, Izdebski (od 61 min Athenstadt), Cipior, Babij (od 61 min Małecki), Ekwueme, Ziętek, Mycan

Pozostałe wyniki: Stilon Gorzów - Unia Turza Śląska 0:3, Lechia Dzierżoniów - Ruch Zdzieszowice 1:2, Stal Brzeg - Górnik II Zabrze 2:2, KS Polkowice - Pniówek Pawłowice Śląskie 1:1, Miedź II Legnica - Gwarek Tarnowskie Góry 1:0, BKS Stal Bielsko-Biała - Piast Żmigród 1:2, Polonia Głubczyce - Zagłębie II Lubin 2:0, Skra Częstochowa - Ślęza Wrocław 1:1.