Aktualności

Przypieczętować awans

Do zakończenia sezonu pozostały cztery kolejki, jednak nasz zespół ma do rozegrania jeszcze pięć spotkań. W zaległym meczu podejmiemy dziś (22.05) Odrę Bytom Odrzański. Piłkarzom trenera Andrzeja Sawickiego wystarczy remis, aby po końcowym gwizdku arbitra mogli świętować awans do trzeciej ligi.

 

Wróćmy jeszcze na moment do poprzedniego starcia. Cztery dni temu pokonaliśmy na wyjeździe Lubuszanina Drezdenko 3:0. Dwa gole strzelił Bartosz Konieczny, a jednego dołożył Albert Cipior.

Skład naszego zespołu z Drezdenka:

Budzyński - Wierzbicki żk, Ostrowski, Górecki (od 71.min Kaźmierski żk), Górski (od 48.min Athenstadt), Żukowski żk, Śliwiński (od 82.min Zioła), Babij, Konieczny, Małecki (od 41.min Cipior), Okińczyc (od 88.min Lechowicz).

 

Matematyka jest bardzo prosta. Na ten moment mamy 11 punktów więcej od drugiego Dębu Przybyszów i jeden mecz zaległy. Wicelider ma do zdobycia maksymalnie 12 punktów, a nasza drużyna 15. W przypadku chociażby remisu z Odrą, już dziś będziemy mogli cieszyć się z awansu do trzeciej ligi.

Na drugim biegunie ligi znajdują się nasi rywale z Bytomia Odrzańskiego. Odra plasuje się na ostatnim, 16.miejscu w lidze z dorobkiem raptem 19 punktów. To jedyny oprócz Sprotavii Szprotawa zespół, który nie zaznał jeszcze smaku zwycięstwa na obcym terenie. Bytomianie trzy razy remisowali i aż dziewięć razy przegrywali w delegacjach. Klub ma ogromne problemy kadrowe, a trener Tomasz Skrężyna nie bardzo ma z kogo wybierać. Jednak w ostatniej kolejce jego drużyna potrafiła pokonać u siebie Koronę Kożuchów 1:0. Bramkę w tym meczu strzelił junior Kacper Konsewicz. Odra ma już tylko stricte matematyczne szanse na utrzymanie. Mocno matematyczne, bo do bezpiecznej lokaty traci... 12 punktów. Musiałby wydarzyć się cud, aby ekipa z powiatu nowosolskiego zachowała ligowy byt. Mimo tego klub do samego końca ambitnie walczy w każdym spotkaniu i krzyżuje szyki drużynom również walczącym o utrzymanie.

Przypominamy, że dzisiejszy mecz rozpocznie się o godzinie 18:00. UWAGA! WCHODZIMY NA STADION ZA DARMO, BEZ BILETÓW! Zapraszamy wszystkich kibiców na "Dołek". Miejmy nadzieję, że przed godziną 20:00 oficjalnie zapewnimy sobie miejsce w trzeciej lidze!