Aktualności

Poznaj rywala: ZAP Syrena Zbąszynek

Kolej na Syrenę – tak zapowiadamy sobotnie spotkanie, w którym powalczymy o dziesiąte zwycięstwo w sezonie.

Miasto Zbąszynek słynie z dużej stacji kolejowej, a także drużyny piłkarskiej, która od czterech lat z powodzeniem rywalizuje w czwartej lidze. Wcześniej przez kilka lat zespół prowadził trener Tomasz Leszczyński. Od tego sezonu drużynę prowadzi Sylwester Buczyński. Zbąszynek może pochwalić się młodzieżowym reprezentantem Polski Kamilem Jóźwiakiem. Skrzydłowy zaczynał swoją karierę właśnie tam, skąd później trafił do UKP Zielona Góra. Obecnie w Syrenie grają jego bracia: Maciej i Bartosz.

Obecnie Syrena zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli z dorobkiem 12 punktów, na który składa się bilans trzech zwycięstw, remisów i porażek. Nasz rywal pięciokrotnie występował na swoim stadionie. Wygrał trzy spotkania, po jednym zremisował i przegrał. Najskuteczniejszymi piłkarzami ze Zbąszynka są Piotr Bimek i Paweł Dulat, którzy mają na swoim koncie po pięć goli.

Co z ciekawostek? Syrena w tym sezonie straciła aż siedem bramek w trzecim kwadransie pierwszej połowy. Dla naszego zespołu będzie to dobry moment, aby wtedy zaatakować rywala. Z kolei gospodarze są najskuteczniejsi w ostatnich piętnastu minutach meczu. Wtedy zdobyli aż osiem bramek.

#drużynokibiców, w sobotnie popołudnie zapowiada się świetna pogoda. Może to dobry czas na odwiedzenie Zbąszynka? W ładnym miasteczku jest co zobaczyć, a oczywiście o 15:00 widzimy się na stadionie OSiR-u, który mieści się przy ulicy Sportowej 2. Razem powalczymy o dziesiąte zwycięstwo. PRZYSZŁA KOLEJ NA SYRENĘ!