Aktualności

Poznaj rywala: Spójnia Ośno Lubuskie

Dawno nie gościliśmy na północy województwa, zatem czas ponownie wybrać się w tamten region. W przedostatniej kolejce lubuskiej czwartej ligi zmierzymy się na wyjeździe ze Spójnią Ośno Lubuskie.

 

Nasz najbliższy rywal jest jedną z większych niespodzianek tego sezonu. Spójnia tylko trzykrotnie schodziła z boiska pokonana i jak dotąd zgromadziła na swoim koncie 20 punktów, co w rozrachunku daje jej szóste miejsce w tabeli. Piłka nożna w Ośnie Lubuskim rozpoczęła się już w 1948 roku. Klub nazywał się wtedy RKS Chrobry. W późniejszych latach zespół występował m.in. pod nazwą Ogniwo, czy Górnik, a od 1963 roku nosi nazwę Spójnia. Od kilkunastu lat Spójnia nie schodzi z pewnego poziomu i nieprzerwanie rywalizuje na czwartoligowym poziomie. Najlepszym wynikiem piłkarzy z Ośna było wicemistrzostwo zdobyte w sezonie 2010/2011.

Trenerem Spójni jest Sebastian Żłobiński, a jeszcze nie tak dawno klub prowadził Zenon Burzawa. Niegdyś świetny napastnik osiągał ze Spójnią niezłe wyniki. Teraz o jego sile stanowią m.in. Mateusz Dura, Marek Buszczak, czy Dawid Szczeciński. Zespół został uzupełniony młodymi piłkarzami, którzy w tym sezonie radzą sobie całkiem nieźle. W ostatniej kolejce Spójnia została zmiażdżona przez Carinę Gubin. Podopieczni trenera Jarosława Misia po słabym początku notują teraz same zwycięstwa i znajdują się na trzecim miejscu w tabeli. O ich sile przekonał się nasz sobotni rywal, który stracił w Gubinie aż sześć bramek. Piłkarze z Ośna po ostatnim blamażu będą podwójnie zmotywowani. Tym bardziej, że na własnym stadionie radzą sobie bardzo dobrze. Rozegrali tam dziewięć spotkań, z których przegrali tylko jedno. Zanotowali cztery zwycięstwa i tyle samo remisów.

Chcemy przywieźć z dalekiego Ośna kolejne trzy punkty. Do końca rundy pozostały tylko dwie kolejki. W ostatniej wicelider z Krosna zagra na wyjeździe z Cariną. My podejmiemy Polonię Słubice. Idealnym scenariuszem byłoby uzyskanie dziesięciopunktowej przewagi... Jednak do tego jeszcze daleka droga. Na razie myślimy tylko o Spójni i z jej terenu chcemy wywieźć komplet punktów. Sobotnie spotkanie rozpocznie się o 14:00. Falubazy, czekamy na Was i prosimy o doping!