Aktualności

Poznaj rywala: Polonia Słubice

Runda jesienna sezonu 2018/2019 upłynęła błyskawicznie. Jeszcze niedawno zaczynaliśmy ligowe zmagania i cykl "Poznaj rywala". Teraz przyszedł czas na ostatnią, 15.kolejkę, w której zagramy u siebie z beniaminkiem Polonią Słubice. Mecz rozpocznie się o godzinie 14:00.

 

Nasz sobotni rywal fatalnie rozpoczął tegoroczne rozgrywki. Polonia swoje pierwsze punkty zdobyła co prawda w trzeciej kolejce remisując z Koroną Kożuchów 1:1, jednak na premierowe zwycięstwo musiała czekać aż do siódmej, gdzie sensacyjnie pokonała TS Masterchem Przylep 3:2. Od tamtej pory ekipa z przygranicznego miasta tylko dwukrotnie schodziła z boiska pokonana. W tym czasie zdołała pokonać drużyny z ligowej czołówki, czyli Steinpol-Ilankę Rzepin i Tęczę-Homanit Krosno Odrzańskie. W ostatniej kolejce Polonia zremisowała u siebie ze świetnie ostatnio grającą Cariną Gubin.

Futbol w Słubicach został zapoczątkowany w 1945 roku. Klub w swojej bogatej historii ma występy nawet na drugoligowym szczeblu. To uznana marka w naszym regionie, której w ostatnich latach wiodło się dość kiepsko. Dziesięć lat temu Polonia przez trzy sezony walczyła na drugoligowych boiskach. Rywalizowała tam z... Lechią Zielona Góra. W trakcie sezonu 2010/2011 klub wycofał się z drugiej ligi i kolejny sezon rozpoczął dwie klasy rozgrywkowe niżej. Piłka nożna w Słubicach miała duże problemy, czego efektem był spadek do "A" klasy. Ją Polonia opuściła już po roku, a w poprzednim sezonie mogła świętować powrót na "lubuskie salony".

Polonia występuje na pięknym stadionie, który został zbudowany w latach 1914-1927. Ciekawostką jest, że 22 kwietnia 1932 roku na specjalnym podeście rozłożonym na płycie głównej stadionu przemawiał Adolf Hitler – krótko po przegranych wyborach prezydenckich, jednak jeszcze przed objęciem władzy kanclerskiej.

Najbardziej znanym wychowankiem Polonii jest bramkarz reprezentacji Polski oraz angielskiego West Ham United Łukasz Fabiański. Golkiper urodził się w Kostrzynie nad Odrą, ale wychowywał się w Słubicach i właśnie w Polonii rozpoczął swoją wielką piłkarską karierę.

Obecnie podopieczni trenera Andrzeja Wypycha plasują się na 13. miejscu w tabeli. Zgromadzili również 13 punktów, na co złożyły się trzy zwycięstwa, cztery remisy i siedem porażek. Bilans bramkowy Polonii to 18:31. Warto zaznaczyć, że zdecydowaną większość punktów słubiczanie zdobyli na własnym obiekcie. Z sześciu wyjazdowych pojedynków aż pięć razy schodzili z boiska pokonani i tylko raz udało im się sięgnąć po komplet punktów (niespodziewany triumf w Rzepinie). Polonia gra również w lubuskim Pucharze Polski. W 1/8 finału zmierzy się u siebie ze Stilonem Gorzów.

Zdecydowanym faworytem tego meczu będzie oczywiście nasz zespół. W przypadku zwycięstwa powtórzymy ubiegłoroczny wyczyn Warty Gorzów, która po 15 spotkaniach miała na swoim koncie 41 punktów i bilans 13-2-0. My na razie mamy 38 oczek i bilans 12-2-0. Co ciekawe gorzowianie w ubiegłym sezonie jesienią również dwukrotnie remisowali na wyjazdach, zaś u siebie nie stracili choćby punktu. Ich bilans bramek wyglądał następująco - 39:8. Nasza drużyna ma przed ostatnią serią gier - 55:12.

Rok temu wszyscy słusznie zachwycali się i doceniali grę i zdobycze Warty. Podopieczni trenera Andrzeja Sawickiego są bardzo blisko wyrównania, a nawet poprawienia ich wyniku (zdecydowanie lepszy stosunek goli). Dlatego zachęcamy wszystkich do pojawienia się na "Dołku". Piłkarzom, trenerom i wszystkim działającym przy klubie należą się podziękowania za rundę jesienną. Mamy jeszcze w pamięci świetny mecz z Wigrami Suwałki, w którym mogliśmy przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Zespół z Suwalszczyzny po spotkaniu z nami wyeliminował Stomil Olsztyn i jest już w gronie szesnastu najlepszych ekip w kraju. W 1/8 finału zagra z Rakowem Częstochowa. Patrząc na pucharową przygodę naszych rywali tym bardziej szkoda słabego meczu z Tęczą-Homanit, który zakończył naszą przygodę na szczeblu wojewódzkim.

Falubazy, to ostatnia szansa zobaczenia naszej drużyny w akcji. Czekamy na Was i liczymy na liczną obecność! #drużynakibiców postara się Was nie zawieść i w ostatnim meczu na pewno da z siebie wszystko! Zaczynamy o godzinie 14:00! Do zobaczenia!