Aktualności

Poznaj rywala: Pogoń Świebodzin

Wyjątkowo, bo w piątek o godzinie 18:00 rozegramy kolejne spotkanie w ramach lubuskiej czwartej ligi. Udamy się do Świebodzina na mecz z tamtejszą Pogonią.

 

Piłka nożna w Świebodzinie istnieje od 1966 roku. Nazwa Pogoń istniała niemalże od samego początku. Zmieniał się tylko jej człon m.in. Zakładowy Klub Sportowy, Klub Sportowy, Miejski Klub Sportowy, czy Miejskie Towarzystwo Sportowe. W sezonie 2012/2013 zespół zajął ósme miejsce w trzeciej lidze. Mimo dobrego rezultatu, klub został zmuszony do wycofania się z rozgrywek. W związku z tym, kibice w Świebodzinie przez rok nie oglądali występów Pogoni. Klub został reaktywowany w sezonie 2014/2015, ale Pogoń pograła w "A" klasie tylko przez rundę jesienną. W tym czasie w mieście coraz lepiej radził sobie Santos, który zaczynał grę... od "C" klasy. Drużyna rok po roku wspinała się po piłkarskiej drabince i w sezonie 2014/2015 wylądowała w lubuskiej czwartej lidze. Przez kolejne dwa lata w Świebodzinie istniał tylko Santos. Całkiem nieźle radził sobie na czwartoligowych boiskach i w rozgrywkach 2015/2016 walczył z nami do samego końca o awans do trzeciej ligi. Zmagania 2016/2017 były ostatnimi pod szyldem "Świętych". Świebodzińska piłka postanowiła wrócić do korzeni oraz dawnej, doskonale znanej w piłkarskiej Polsce nazwy - Pogoń. Pod prezesurą Norberta Trudzińskiego zaczęła zmagania w czwartej lidze.

Obecnie Pogoń jest ligowym średniakiem, który może sprawić problemy każdemu. W poprzednim sezonie zajęła 10. miejsce w lidze, a teraz po trzech kolejkach z bilansem 1-1-1 plasuje się na siódmej pozycji. Piłkarze trenera Tomasza Sobczaka (poprzednio zespół prowadził Maciej Mikołajewski, obecnie trzecioligowy arbiter) przegrali w Ośnie Lubuskim 0:2, wysoko u siebie pokonali Polonię Słubice 7:2 i ostatnio bezbramkowo zremisowali w Gubinie.

Doskonałą wiadomością dla fanów piłki nożnej w mieście Chrystusa, był powrót Nikodema Rafalika. Ulubieniec świebodzińskiego stadionu wrócił do klubu z zagranicznych wojaży i już na dzień dobry przywitał się z nim hattrickiem. Pamiętamy też trzy bramki strzelone przez "Nikosia", trzy lata temu w meczu z nami... W głównej mierze to od niego zależy siła ofensywna naszego rywala. Barwy Pogoni reprezentują też świetnie znani w regionie m.in. Janusz Obuchanicz czy Mateusz Świtała.

Arbitrem piątkowego spotkania będzie Mateusz Garbol (Strzelce Krajeńskie). Zapraszamy wszystkich kibiców na stadion przy ul. Sikorskiego 25. Mecz rozpocznie się o godzinie 18:00. Bilety kosztują 5 złotych i będzie można je kupić przed meczem. Kobiety i dzieci obejrzą mecz za darmo.

Nie masz jak pojechać na mecz? Jedziesz swoim samochodem i chciałbyś zabrać innych kibiców? Ogłoś się w naszym facebookowym wydarzeniu i pojedźmy na mecz #drużynąkibiców! Widzimy się na stadionie!