Aktualności

Porażka juniorów w Koszalinie

Niestety nie udało się wywieźć żadnego punktu juniorom starszym KS Falubazu Zielona Góra w meczu 24. kolejki grupy zachodniej CLJ z Koszalina. Zielonogórzanie przegrywają z Bałtykiem 1:3, a jedyną bramkę dla gości zdobył Ireneusz Butowicz.

Mecz toczony był w szybkim tempie. Gospodarze dobrze grali piłką, często wykorzystując swoich skrzydłowych po przerzutach ze środka pola. Po jednej z takich akcji w 18. minucie gry znakomite dośrodkowanie na bramkę zamienił Wiktor Naworski, nie dając szans Mateuszowi Budzie. Widoczna była również przewaga gospodarzy w stałych fragmentach gry, a precyzyjniej rzecz ujmując - w rzutach różnych, po których raz za razem kotłowało się pod bramką zielonogórzan. Jednak w 28. minucie meczu to podopieczni Piotra Żaka i Mirosława Kędziory wyrównali stan rywalizacji. Po stałym fragmencie gry najprzytomniej w polu karnym zachował się Ireneusz Butowicz, który zdobył pierwszą i jak się później okazało jedyną bramkę dla KS Falubazu. Do przerwy obie drużyny schodziły z jednym golem na swoim koncie.

Początek drugiej odsłony był wyrównany. Szansy zielonogórzan na objęcie prowadzenia nie wykorzystali jednak Ireneusz Butowicz i Kacper Lewicki. Jako, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, to w 58. minucie bramkę dla Bałtyku zdobył Adrian Kwiatkowski. KS Falubaz rzucił się do odrabiania strat, jednak 6 minut po stracie drugiego gola został skontrowany i po centrze z boku na dłuższy słupek bramkę na 3:1 zdobył Michał Lampa.

KS Falubaz próbował wrócić do gry, ale był mało konkretny w swoich poczynaniach. Dobrą okazję miał Rafał Rogalski, który spróbował swoich sił przy rzucie wolnym z okolic 16. metra - niestety, bezskutecznie. Przy odrobinie szczęścia juniorzy starsi piłkarskiego Falubazu mogli wywieźć z Pomorza jeden punkt, jednak patrząc na sprawę obiektywnie, to Bałtyk w pełni zasłużył na komplet punktów. Przez porażkę w Koszalinie i przy jednoczesnym zwycięstwie Gwarka Zabrze nad bydgoskim Zawiszą KS Falubaz niestety spada do strefy spadkowej. Za tydzień przy Sulechowskiej spotkanie derbowe z Dozametem Nowa Sól, gdzie nie liczy się absolutnie nic innego, jak trzy punkty.

Bałtyk Koszalin - KS Falubaz Zielona Góra 3:1 (1:1)

1:0 18' Wiktor Naworski

1:1 28' Ireneusz Butowicz

2:1 58' Adrian Kwiatkowski

3:1 64' Michał Lampa

KS Falubaz Zielona Góra: Mateusz Buda; Jędrzej Król, Patryk Nidecki, Jonatan Rybaczek, Piotr Kosicki; Szymon Kobusiński, Rafał Rogalski, Kacper Kochanowski; Radosław Żebrowski, Krzysztof Izdebski i Ireneusz Butowicz.

Zagrali również: Dawid Kędziora, Aron Athenstad, Kacper Lewicki i Kamil Konopski.