Porażka juniorów starszych w Lubinie

Nie udało się wywieźć żadnych punktów z Lubina juniorom starszym KS Falubaz Zielona Góra. W meczu 10. kolejki grupy zachodniej CLJ podopieczni Piotra Żaka i Mirosława Kędzior przegrali na Stadionie Górniczym z Zagłębiem 2:3, tracąc bramkę w doliczonym czasie gry.

Spotkanie w Lubinie miało szalony przebieg boiskowych wydarzeń. W 33. minucie KS Falubaz objął prowadzenie za sprawą Kamila Konopskiego, który wykorzystał rzut karny. Gospodarze odpowiedzieli jednak bardzo szybko, bo już w 39. minucie Jakub Obłój, również z rzutu karnego, wyrównał stan rywalizacji, a 60 sekund później Przemysław Siudak zdobył bramkę na 2:1 dla "Miedziowych". Po pierwszych 45 minutach przegrywaliśmy 1:2.

Druga odsłona rozpoczęła się świetnie dla zielonogórzan, którzy doprowadzili do remisu dzięki trafieniu Przemysława Złamańskiego z 53. minuty. Kiedy wydawało się, że ekipy podzielą się punktami, to w doliczonym czasie gry Jakub Obłój ponownie wykorzystał rzut karny, dając swojej ekipie 3 "oczka".

Dzięki wczorajszemu zwycięstwu Zagłębie przeskakuje piłkarski Falubaz w ligowej tabeli. Młodzi zielonogórzanie spadają na 7. miejsce i po 10 meczach mają 13 punktów.

Zagłębie Lubin - KS Falubaz Zielona Góra 3:2 (2:1)

0:1 Kamil Konopski 33' (rzut karny)

1:1 Jakub Obłój 39' (rzut karny)

2:1 Przemysław Siudak 40'

2:2 Przemysław Złamański 53'

3:2 Jakub Obłój 90' (rzut karny)