Aktualności

Po zwycięstwo… i browara

Czas na kolejny mecz wyjazdowy. W sobotę zagramy w Witnicy z 12-zespołem lubuskiej czwartej ligi.

 

Miasteczko z północy województwa kojarzy się przede wszystkim z browarem „Lubuskie”. Historia regionalnego browaru rozpoczęła się już w XIV wieku.  „Początki browarnictwa na ziemi lubuskiej sięgają XIV w., kiedy to położona w dolinie Warty maleńka Witnica, a wówczas jeszcze niemiecka wioska Vitz - stała się własnością zakonu cystersów z Mironic. Na mocy posiadanego przywileju braciszkowie gotowali piwo w należących doń włościach” – czytamy na stronie internetowej browaru Witnica.

Klub Sportowy Czarni Browar Witnica został założony ponad pięćset lat później, a dokładnie w 1945 roku. Na poziomie czwartej ligi występuje od ośmiu lat. W sezonie 2010/2011 klub miał epizod w postaci gry na trzecioligowych boiskach. Wcześniej również grywał w czwartej lidze, a od 1993 roku występuje pod nazwą oficjalnego sponsora.

W tym sezonie Czarnym wiedzie się przeciętnie. Zespół w 21. spotkaniach uzbierał 23 punkty. Złożył się na nie bilans 6-5-10. U siebie ekipa z Witnicy rozegrała dziesięć meczów. Wygrała pięć, raz zremisowała i cztery razy przegrała. Strzeliła 17 bramek i straciła 13.

Wiosną piłkarze z Witnicy wygrali trzy razy, raz zremisowali i dwukrotnie przegrywali. Tydzień temu Czarni ulegli u siebie Carinie Gubin 1:2. Bramkę dla gospodarzy strzelił Artem Kovtunenko.

Sobotnie spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00. Zapraszamy do Witnicy!