Aktualności

Po dychę ze "Świętymi"

Czas na 19.kolejkę lubuskiej czwartej ligi. Będzie to zarazem nasz dziesiąty domowy mecz w sezonie. Jak na razie wygraliśmy na "Dołku" wszystkie dziewięć pojedynków. Chcielibyśmy, aby ten stan utrzymał się do końca sezonu, ale najpierw celujemy w dyszkę!

 

Tydzień temu Falubaz Gran-Bud pokonał na wyjeździe nowosolską Arkę, a Pogoń uległa u siebie Carinie Gubin. Piłkarze ze Świebodzina na inaugurację rundy pokonali Spójnię Ośno Lubuskie 3:0, a w drugim starciu ulegli Polonii Słubice 0:2. Jesienią po trudnym spotkaniu wywieźliśmy z "miasta Chrystusowego" trzy punkty. Nasi wygrali 3:1, a bramki strzelali Albert Cipior, Przemysław Mycan i Paweł Wojtysiak. Dla gospodarzy trafił Mateusz Świtała.

Jak Pogoń radzi sobie na wyjazdach? Całkiem nieźle. Dotychczasowy bilans to trzy zwycięstwa, dwa remisy i cztery porażki. Świebodzinianie mało strzelają (10 goli), ale też bardzo mało tracą na obcym terenie (12 bramek). Drużyna prowadzona przez Tomasza Sobczaka w porównaniu do poprzedniego sezonu dość mocno się zmieniła. Jej szkielet stanowią Nikodem Rafalik, Grzegorz Dynaryński, czy Michał Hajdasz. Obecnie Pogoń plasuje się na szóstym miejscu w tabeli. Jak dotąd zgromadziła 26 punktów.

Po ostatnim spotkaniu z Arką trener Andrzej Sawicki miał sporo zastrzeżeń do gry swoich podopiecznych. W domowym starciu mamy zobaczyć bardziej agresywny, skoncentrowany i skuteczny Falubaz. Do gry gotowi są Wojciech Okińczyc i Artur Małecki, czyli czołowi strzelcy ligi. Pierwszy z nich zakończył już karę zawieszenia, a drugi wyleczył kontuzję i będzie w stu procentach gotowy na ten mecz. W Nowej Soli nie zobaczyliśmy Krzysztofa Wierzbickiego. Defensor był mocno poobijany po spotkaniu z Tęczą-Homanit Krosno Odrzańskie i nasz sztab nie chciał ryzykować jego występu. Jednak ze zdrowiem obrońcy jest już wszystko w porządku i prawdopodobnie jego również zobaczymy w sobotę na boisku. Cały czas czekamy na powrót do gry Jana Izdebskiego.

Sobotni mecz rozpocznie się o godzinie 16:00. Tradycyjnie zapraszamy na "Dołek". My zapewniamy świetną pogodę, mnóstwo sportowych wrażeń, mamy nadzieję pięknych bramek oraz zachęcamy do skorzystania z punktu gastronomicznego (będą zimne napoje, hot-dogi, zapiekanki, czy popcorn dla najmłodszych). Spotkanie poprowadzi Krzysztof Wrona ze Szprotawy. Pomagać mu będą Karol Zjawin oraz Wiesław Zjawin.