Aktualności

Po ćwierćfinał. Błękitni Olbrachtów - KS Falubaz (zapowiedź)

Już jutro w ramach 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim KS Falubaz Zielona Góra zagra na wyjeździe z Błękitnymi Olbrachtów. Początek spotkania o godzinie 17:00.

Święta, święta i po świętach. Niemal przed chwilą 4-ligowcy KS Falubazu Zielona Góra udali się na wielkanocną przerwę opromienieni wysokim zwycięstwem z Kasztelanią Santok (8:0), a już jutro przyjdzie im walczyć w kolejnym spotkaniu. Tym razem stawką nie są ligowe punkty, a awans do ćwierćfinałów Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim Lubuskiego Związku Piłki Nożnej. Przeciwnik: Błęktini Olbrachtów.

Nasi jutrzejsi rywale grają na co dzień w zielonogórskiej okręgówce, w której zajmują odległe, 12. miejsce po 18. ligowych kolejkach. Drużyna z Olbrachtowa zdążyła w rundzie wiosennej rozegrać już trzy spotkania, których bilans to jedno zwycięstwo i dwie porażki. Na inaugurację ligowego grania w 2016 roku olbrachtowianie pokonali na własnym stadionie Deltę Sieniawę Żarksą 4:0, jednak później było już tylko gorzej: porażka u siebie z Piastem Czerwieńsk (1:2) i kolejna strata pełnej puli z Czarnymi w Żaganiu (0:4).

Nieco lepiej Błękitnym wiedze się w rozgrywkach pucharowych. W drugiej rundzie pokonali oni u siebie Budowlanych Lubsko aż 7:0, a w kolejnej uporali się po rzutach karnych z Błękitnymi Zabłocie.

Droga KS Falubazu w bieżącej edycji Pucharu Polski jest póki co gładka i przyjemna. W drugiej rundzie zielonogórzanie rozgromili na wyjeździe Mewę Cigacice (13:1), zaś w trzeciej 12:2 Iskrę Małomice. Nie trudno domyślić się zatem, że to lider 4. ligi jest murowanym faworytem jutrzejszego pojedynku z - co by nie mówić - jedną ze słabszych drużyn z klasy okręgowej. Przed drużyną prowadzoną przez Jarosława Misia zadanie powtórzenia wyniku rezerw, które już są w ćwierćfinale (po wygranej 1:0 z Promieniem Żary), gdzie zmierzą swoje siły z Syreną Zbąszynek. Natomiast na zwycięzcę jutrzejszej rywalizacji w 1/4 finału czeka starci z 3-ligowym Piastem Karnin Gorzów Wielkopolski.

Początek mecz KS Falubazu Zielona Góra z Błękitnymi Olbrachtów jutro o godzinie 17:00 w Olbrachtowie.