Aktualności

Piłkarskie derby ze Stilonem Gorzów

Trzy pytania do prezesa zarządu KS Falubazu Bogdana Wojczala, czyli rozmowa opublikowana w tym tygodniu w Gazecie Lubuskiej.

Panie prezesie, co słychać w piłkarskim Falubazie?

- Na razie wszystko zgodnie z planem. Pierwsza drużyna walczy o awans i jeżeli wygra ligę, trzeba będzie zbudować zespół na nową, większą i silniejszą trzecią ligę. Juniorzy utrzymali dla Zielonej Góry miejsce w Centralnej Lidze Juniorów, co jest bardzo dużym osiągnięciem. Wielkie gratulacje dla trenera Piotra Żaka i jego drużyny. Natomiast w lidze makroregionalnej walczy drużyna trenera Michała Grzelczyka i ostatnio radzi sobie coraz lepiej.

A co dzieje się w młodszych rocznikach, czyli w UKP Falubaz?

- Układamy wiele spraw, które wymagały naprawy. Ruszyła profesjonalna strona www.ukpfalubaz.com, otwieramy nowe lokalizacje. Postawiliśmy sobie za cel odbudować hegemonię szkoleniową UKP w regionie i dodać do tego markę żużlowego Falubazu. Przed nami jeszcze dużo pracy, ale nie zabraknie nam zapału. To możemy obiecać.

Przed nami też pasjonująca końcówka sezonu w wykonaniu seniorów Falubazu.

- Tak, przecież walczymy o awans, a do tego zagramy w finale Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Już 8 czerwca w Świebodzinie zmierzymy się ze Stilonem Gorzów i liczymy, że uda się nam sprawić niespodziankę.