Aktualności

Piłkarski Falubaz jedzie na Śląsk

Najbliższa sobota to dwa wyjazdowe spotkania ekip piłkarskiego Falubazu. W 2. kolejce 3. ligi podopieczni Jarosława Misia zagrają w Bielsku-Białej z BTS-em Rekord (17:00). Na inauguracji CLJ drużyna Piotra Żaka i Mirosława Kędziory wybierze się do Gliwic na mecz Piastem (16:00).  

Sobota 6 sierpnia upłynie pod znakiem dalekich wyjazdów KS Falubaz Zielona Góra. W 2. kolejce 3. ligi podopieczni Jarosława Misia od razu „odhaczają” jeden z dwóch najdalszych wyjazdów w bieżących rozgrywkach. Po inauguracyjnym remisie z Górnikiem Wałbrzych (2:2) KS Falubaz wybierze się do oddalonego o ponad 400 kilometrów Bielska.

BTS Rekord w minionym sezonie był bardzo bliski awansu do 2. ligi. Bielszczanie w rozgrywkach 3. ligi opolsko-ślaskiej zajęli 3. miejsce, uzbierawszy 62 punkty - dokładnie tyle samo co wicelider tabeli, Stal Bielsko Biała. Obie ekipy z Bielska zakończyły sezon z 4 „oczkami” straty do Odry Opole.

Na inaugurację bieżącej kampanii Rekord rzutem na taśmę uratował punkt na wyjeździe w Zdzieszowicach. Bielszczanie do 90. minuty przegrywali z miejscowym Ruchem 0:1, jednak dzięki bramce Michała Bojdysa w doliczonym czasie gry wywieźli z województwa opolskiego cenny punkt.

Początek meczu 2. kolejki 3. ligi BTS Rekord Bielsko-Biała - KS Falubaz Zielona Góra w sobotę 6 sierpnia o godzinie 17:00 w Bielsku Białej.

Nieco wcześniej na boisko wybiegną juniorzy starsi piłkarskiego Falubazu. Na inaugurację sezonu Centralnej Ligi Juniorów podopieczni Piotra Żaka i Mirosława Kędziory zagrają w Gliwicach z Piastem. Gliwiczanie to jeden z beniaminków tegorocznych zmagań. Nasi sobotni rywale prawo do gry w grupie zachodniej CLJ uzyskali dzięki wygraniu barażu z MKS-em Kluczbork. W dwumeczu Piast rozgromił rywali aż 11:0 (6:0 u siebie; 5:0 na wyjeździe) i udowodnił, że absolutnie zasługuje na rywalizację na najwyższym poziomie rozgrywek juniorskich w Polsce.

Początek meczu 1. kolejki grupy zachodniej Centralnej Ligi Juniorów Piast Gliwice - KS Falubaz Zielona Góra w sobotę 6 sierpnia o godzinie 16:00 w Gliwicach.