Aktualności

Piłkarska wiosna rusza na dobre!

Zima chyba przynajmniej na razie odpuściła. Większość spotkań podczas zbliżającego się weekendu zostanie rozegrana. Na boiska powrócą juniorskie drużyny Falubazu. Seniorzy w bardzo ważnym spotkaniu powalczą przed własną publicznością. Zapraszamy do zapoznania się z naszą zapowiedzią Falubazowego weekendu.

 

III liga

Falubaz Zielona Góra – Piast Żmigród, sobota godzina 15:00

Stadion przy ul. Sulechowskiej

Arbiter: Szymon Łężny (Kluczbork)

 

W tygodniu usłyszeliśmy od trenera Andrzeja Sawickiego i Przemka Mycana, że teraz każdy mecz naszej ekipy będzie z gatunku tych „za sześć punktów”. Trudno się z nimi nie zgodzić. Zielonogórzanie zaczynają ostrą batalię o utrzymanie. Piast Żmigród obecnie plasuje się w tabeli na 17. miejscu. Nasi są bezpośrednio za nimi, mając rozegrany jeden mecz mniej i tracą tylko dwa „oczka” do przeciwnika. Jesienią w trzeciej kolejce gier ekipa z Dolnego Śląska pokonała Falubaz 3:0. Bramki strzelali wtedy Kamil Pilarski, Oskar Trzepacz i Damian Celuch.

Wyniki zimowych sparingów Piasta:

Orzeł Pawłowice 4:0, Ślęza Wrocław 0:3, KS Polkowice 4:0, Pogoń Oleśnica 2:0, Stal Chocianów 3:1, Śląsk II Wrocław 0:2, Sokół Wielka Lipa 6:0, Chrobry Głogów 1:4, Kania Gostyń 1:1.

Zimą sporo zmieniło się w składzie naszego rywala.

Przybyli: Michał CHYREK (96, Unia Solec Kujawski), Michał KIECA (99, Zagłębie Sosnowiec), Krzysztof WIKTOROWICZ (02, junior), Andrzej JANIK (00, Śląsk Wrocław), Łukasz Mozler (01, Zagłębie Sosnowiec).

Odeszli: Andrzej KORYTEK (97, Ślęza Wrocław), Maciej BADEL (96, Wiwa Goszcz), Bartosz MRÓZ (98, Piast Nowa Ruda), Bruno dos SANTOS (88, powrót do Brazylii), Damian CELUCH (90, Stal Brzeg), Karol BĄK (98, LKS Krościna Wielka), Ahmed LUKA Abdullah (90, powrót do Egiptu).

W sobotnim spotkaniu prawdopodobnie wystąpi doskonale nam znany Michał Chyrek. Napastnik reprezentował barwy Falubazu w sezonie 2016/2017. Wystąpił w 30 spotkaniach i strzelił w nich 11 bramek. Jesienią grał w Unii Solec Kujawski. Tam w 14 pojedynkach tylko raz trafił do siatki rywala.

Nasz sobotni rywal na trzecioligowych boiskach występuje dopiero od sezonu 2013/2014. Największym sukcesem klubu jest zdobycie okręgowego Pucharu Polski w rozgrywkach 2010/2011.

Żużlowe emocje dopiero przed nami, dlatego tym bardziej zapraszamy wszystkich kibiców na stadion. W sobotnie popołudnie Falubazy potrzebują solidnego wsparcia. Zaczynamy walkę o utrzymanie i liczymy na Waszą pomoc! Do zobaczenia przy Sulechowskiej!

 

Centralna Liga Juniorów

U-19

Falubaz Zielona Góra – Pogoń Szczecin, niedziela godzina 15:00

Stadion przy ul. Sulechowskiej

Podopieczni trenera Damiana Świniarka na inaugurację wiosennych zmagań zagrają u siebie z Pogonią Szczecin. Nasi jesienią zgromadzili 13 punktów w 17 spotkaniach i z tym dorobkiem zajmują przedostatnie miejsce w tabeli. Po tym sezonie nastąpi reorganizacja rozgrywek juniorskim, przez co utrzymanie na centralnym poziomie jest praktycznie niemożliwe. Jednak nasi piłkarze chcą jak najlepiej wykorzystać rundę wiosenną i zdobyć potrzebne doświadczenie, które miejmy nadzieję zaprocentuje w przyszłości. Do składu dołączyło kilku zawodników z rezerw pierwszego zespołu, które zostały wycofane z rozgrywek „A” klasy. Odnotujmy jeszcze, że nasz najbliższy rywal plasuje się na trzecim miejscu w tabeli. Po 19 kolejkach ma na swoim koncie aż 38 „oczek”. Ekipa „Dumy Pomorza” to jedna z najsilniejszych drużyn w Centralnej Lidze Juniorów. W poprzednim sezonie dotarła do finału rozgrywek, gdzie przegrała z trzykrotnym triumfatorem z rzędu Legią Warszawa.

 

U-17

Falubaz Zielona Góra – Stilon Gorzów, sobota godzina 11:00

Boisko przy ul. Amelii

Zespół prowadzony przez trenera Macieja Góreckiego utrzymał się w lidze po rundzie jesiennej. Rocznik U-17 jest podzielony na cztery grupy. Nasi rywalizują w „C” z ekipami z województw: dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego. W każdej dywizji gra osiem ekip z czego sześć zachowuje ligowy byt. Dwie najsłabsze po każdej z rund, żegnają się z tym poziomem rozgrywek i trafiają do lig wojewódzkich. Jesienią nasi w 14 spotkaniach uzbierali 16 punktów i zajęli szóste, ostatnie bezpieczne miejsce. Z ligą pożegnały się MOSiR Opole i Stal Brzeg. W ich miejsce do naszej grupy trafiły Stadion Śląski Chorzów i Śląsk Wrocław. Poziom zmagań będzie jeszcze bardziej wyrównany. Beniaminek z Dolnego Śląska wiosną wygrał już dwa mecze i pokazał swoją moc. Celem Falubazu będzie utrzymanie w lidze i dalsza rywalizacja z wielkimi markami. Najlepiej dobrze zacząć rundę i zdobyć pierwsze wiosenne punkty w derbach ze Stilonem.

 

U-15

MOSiR Opole – Falubaz Zielona Góra

Tutaj zasady są takie same. Nasi jesienią uzbierali 15 punktów i uratowali się przed spadkiem. Do zmagań wojewódzkich spadły drużyny MUKS Maksymilian Gorzów i MKS Kluczbork. Podopieczni trenera Piotra Żaka w inauguracyjnym pojedynku powalczą o pierwsze punkty w Opolu. Liczymy na dobre wiadomości i pierwsze punkty.