Aktualności

Pierwszy finał. KS Falubaz - Odra Bytom Odrzański (zapowiedź)

Walka o awans do 3. ligi weszła w decydującą fazę. Piłkarski Falubaz jutro o godzinie 17:00 na stadionie przy ulicy Sulechowskiej zagra przedostatni mecz sezonu. Do Zielonej Góry przyjeżdża Odra Bytom Odrzański. Oba zespoły na finiszu walczą o zgoła odmienne cele.

 

Nasi jutrzejsi goście to w tym momencie 10. ekipa lubuskiej 4. ligi. Odra zgromadziła na swoim koncie 34 punkty, co oznacza nie mniej, nie więcej jak tylko i wyłącznie walkę o ligowy byt - nad pierwszą drużyną znajdującą się pod kreską Odra ma 4 punkty przewagi. Drużyna z Bytomia Odrzańskiego w rundzie wiosennej nie uznaje kompromisów. W 12 rozegranych w 2016 roku spotkaniach Odra uzbierała 18 punktów, co jest rezultatem 6 zwycięstw i tyluż samo porażek rozdzielonych po równo w meczach domowych i wyjazdowych. W zasadzie - jak na ligowego przeciętniaka - wynik prezentujący się nie najgorzej. Warto przy tym podkreślić, że zespół z Bytomia Odrzańskiego przegrał cztery ostatnie mecze z rzędu (ze Spójnią Ośno Lubuskie 0:3, Czarnymi Witnica 1:2, Piastem Iłowa 2:3 i przed dwoma dniami z Syreną Zbąszynek 1:3). W przeddzień rywalizacji z piłkarskim Falubazem forma Odry raczej nie napawa przesadnym optymizmem.

Podobne nastroje panują jednak w szeregach drużyny prowadzonej przez Jarosława Misia. KS Falubaz Zielona Góra zremisował trzy ostatnie spotkania (z Lubuszaninem Drezdenko, Syreną Zbąszynek oraz Stalą Sulęcin) i poniekąd na własne życzenie utrudnił sobie końcówkę sezonu. Oczywiście, zielonogórzanie wciąż są zależni tylko od siebie, ponieważ pozwala na to jednopunktowa przewaga nad wiceliderem - Santosem Świebodzin. Niemniej, jeszcze do niedawna wydawało się, że właśnie w przypadku wygranej z Odrą Bytom Odrzański KS Falubaz będzie mógł świętować awans na 3-ligowe boiska. Mimo wszystko ten scenariusz nadal może wejść w życie przy założeniu, że jutro przy Sulechowskiej trzy punkty zgarną zawodnicy z Mychą na piersi, a podejmująca w Ośnie Lubuskim ekipa Spójni będzie lepsza od Santosu Świebodzin.

Trzy punkty na dziewięć możliwych w trzech ostatnich konfrontacjach sprawiają, że na finiszu sezonu, gdzie do rozegrania pozostały dwa mecze, nie ma miejsca na błąd. Ten, kto go popełni, po prostu wypada z gry. Dlatego jutro na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji nie ma innej opcji, niż zwycięstwo gospodarzy. Z całą pewnością innego zdania będą przyjezdni, dla których zdobycie nawet jednego „oczka” będzie sporym sukcesem, który w ostatecznym rozrachunku pozwoli utrzymać 4. ligę w Bytomiu Odrzańskim. Zielonogórzan od sukcesu dzielą dwa finały. Czas na pierwszy z nich.

Początek meczu 28. kolejki lubuskiej 4. ligi pomiędzy KS Falubaz Zielona Góra a Odrą Bytom Odrzański w sobotę o godzinie 17:00 na stadionie przy ulicy Sulechowskiej.