Aktualności

O spokój. Gwarek Zabrze - KS Falubaz (zapowiedź)

Już jutro juniorzy starsi piłkarskiego Falubazu wybiorą się kolejny raz do Zabrza. W mecz 22. kolejki grupy zachodniej CLJ zielonogórzanie zagrają z sąsiadem z ligowej tabeli, miejscowym Gwarkiem.

Za nami dwie trzecie sezonu w Centralnej Lidze Juniorów. Dla zawodników KS Falubazu Zielona Góra, którzy mają jedynie punkcik przewagi nad strefą spadkową, każdy z dziewięciu ostatnich meczów jest jak finał. Finał walki o ligowy byt. Pierwszy z finałów zielonogórzanie zagrają już jutro i będzie to mecz z kategorii tych za „sześć punktów”. Rywalem podopiecznych Piotra Żaka i Mirosława Kędziory będzie drużyna, która znajduje się bezpośrednio za naszymi plecami - Gwarek Zabrze.

Nasi jutrzejsi rywale, jak już wspomnieliśmy, tracą do KS Falubazu jeden punkt. Zabrzanie po 21. kolejkach mają w swoim dorobku 22 „oczka”, co w tej chwili sytuuje Gwarka na 13. miejscu w ligowej tabeli, czyli pierwszym w strefie spadkowej. Gospodarze jutrzejszego starcia radzą sobie na wiosnę bardzo podobnie do zielonogórzan. Gwarek w trzech spotkaniach rozegranych w tym roku uzbierał trzy punkty, choć w nieco innych okolicznościach, ponieważ dzięki zwycięstwu przed trzema dniami z Arką w Nowej Soli (aż 5:0). Wcześniejsze dwa starcia to porażka u siebie z Bałtykiem Koszalin (1:4) oraz w Poznaniu z Wartą (0:3).

Zielonogórzanie wciąż nie zaznali smaku zwycięstwa w 2016 roku. Po bezbramkowym remisie na inaugurację z chorzowskim Ruchem KS Falubaz podzielił się punktami w kontrowersyjnym meczu w Zabrzu z Górnikiem (3:3) i przed kilkoma dniami z FC Wrocław Academy (2:2). Teoretycznie zespół spod znaku Myszki Miki mierzył się z trudniejszymi rywalami niż jego jutrzejsi oponenci, ale jutro na murawie raczej o tym nikt nie będzie pamiętał.

Każda z drużyn na pewno zdaje sobie sprawę ze stawki jutrzejszego spotkania. Przełamanie i ewentualne zwycięstwo KS Falubazu pozwoli na krótką chwilę uspokoić sytuację, odskoczyć od Gwarka na cztery punkty i w lepszych humorach spędzić zbliżające się święta Wielkanocy. Zwycięstwo gospodarzy… Cóż, sprawi, że walka o ligowy byt nabierze jeszcze większych rumieńców. Jednak zdecydowanie lepiej, aby ich nie nabierała.

Początek meczu KS Falubazu Zielona Góra z Gwarkiem Zabrze jutro o godzinie 12:00 w Zabrzu.