Nieudany wyjazd na Śląsk

Nie najlepszy weekend mają za sobą dwie ekipy piłkarskiego Falubazu. 3-ligowcy przegrali w Bielsku-Białej z tamtejszym Rekordem aż 0:4. Bez punktów do Zielonej Góry wracają też juniorzy starsi, którzy na inauguracji CLJ ulegli Piastowi Gliwice 1:3.

Seniorzy KS Falubaz Zielona Góra doznali pierwszej porażki na 3-ligowych boiskach. I niestety od razu bardzo dotkliwej. Podopieczni Jarosława Misia stracili w Bielsku aż cztery bramki, po dwie w każdej połowie, nie strzelając przy tym ani jednej. W szeregach zielonogórzan stanął Arkadiusz Fabiański, dla którego był to debiut w koszulce z Mychą na piersi.

BTS Rekord Bielsko-Biała - KS Falubaz Zielona Góra 4:0 (2:0)

1:0 Hałat 38'

2:0 Żołna 42'

3:0 Hałat 61'

4:0 Ogrocki  88'

BTS Rekord Bielsko-Biała: Góra; Żołna, Bojdys, Rucki, Waliczek, Skrzypiec (62' Hilbrycht), Szędzielarz (58' Ogrocki), Profic (69' Nagi), Sobik, Szymański i Hałat (64' Gaudyn).

KS Falubaz Zielona Góra: Fabiański; Borys, Siebert, Górski, Górecki, Mycan (71' K. Koppenhagen), Ostrowski, Kaczmarczyk (46' Pawłowski), Andrzejczak (78' Babij), Cipior i P. Piwowarski (58' Ziętek)

W podobnych humorach do Grodu Bachusa wracają z Gliwic juniorzy starsi. Drużyna prowadzona przez Piotra Żaka i Mirosława Kędziorę w sobotę inaugurowała sezon w grupie zachodniej Centralnej Ligi Juniorów z beniaminkiem rozgrywek, Piastem Gliwice. Zielonogórzanie byli jednak bliscy wywiezienia ze Śląska jednego punktu. Do przerwy oba zespoły zdobyły po jednej bramce (w 29. minucie Krakowczyk gospodarzy, w 44. Kochanowski dla gości). Defensywa KS Falubaz skapitulowała dopiero na trzy minuty przed upływem regulaminowego czasu gry. W końcówce gliwiczanie zdobyli dwie bramki, dzięki czemu mogli się cieszyć z pierwszego triumfu w CLJ.

Piast Gliwice - KS Falubaz Zielona Góra 3:1 (1:1)

1:0 Krakowczyk 29'
1:1 Kochanowski 44'