Aktualności

Na początek Górnik

Na pierwszym treningu pojawiło się 23 zawodników. Sporą część stanowili młodzi piłkarze, którzy dobrze wypadli podczas test-meczu. Nasi trenerzy cały czas się im przyglądają i już niedługo podejmą decyzję co do ich przydatności w pierwszym zespole.

Wiemy, że w barwach Falubazu Gran-Bud nie zobaczymy już Wojciecha Okińczyca, Pawła Wojtysiaka, Krzysztofa Wierzbickiego i Przemysława Mycana, który podpisał roczny kontrakt z drugoligową Elaną Toruń. Sztab szkoleniowy cały czas sonduje rynek i myśli o wzmocnieniach seniorskiej drużyny. W ciągu najbliższych kilku dni poznamy pierwsze decyzje. Trener Andrzej Sawicki chciałby mieć skompletowaną kadrę już na drugim sparingu. Zagramy w nim z hiszpańskimi piłkarzami do lat 19.

Pierwszy mecz kontrolny odbędzie się już w sobotę (06.07). Podejmiemy KS Polkowice, świeżo upieczonego beniaminka drugiej ligi. Awans z klubem z Dolnego Śląska wywalczyli nasi byli zawodnicy Martins Ekwueme oraz Jędrzej Król. Sobotnie spotkanie rozpocznie się o 11:00. W kolejnych powalczymy też ze Stilonem Gorzów, Świtem Skolwin Szczecin, a także rezerwami Zagłębia Lubin.

Poznaliśmy już kompletną listę trzecioligowych rywali. Będą nimi: Gwarek Tarnowskie Góry, Miedź II Legnica, Stal Brzeg, Ruch Zdzieszowice, ROW 1964 Rybnik, Polonia Bytom, Ruch Chorzów, LZS Starowice Dolne, Pniówek Pawłowice Śląskie, Zagłębie II Lubin, Foto-Higiena Gać, Ślęza Wrocław, Rozwój Katowice, Górnik II Zabrze, Śląsk II Wrocław, Piast Żmigród oraz Rekord Bielsko-Biała. Właśnie z bielszczanami zainaugurujemy nowy sezon. Pierwszy mecz na „Dołku” obejrzymy już 3 sierpnia. Ostatnio można było usłyszeć o problemach Rozwoju Katowice. Gdyby klub ostatecznie nie przystąpił do rozgrywek, to jego miejsce zajmie najwyżej sklasyfikowany spadkowicz, czyli MKS Kluczbork. Naszych kibiców najbardziej elektryzuje mecz z 14-krotnym mistrzem Polski. Ruch Chorzów przyjedzie do Zielonej Góry 2 listopada.