Aktualności

Lubuszanin odprawiony z kwitkiem

Po dwóch meczach bez zwycięstwa, krótka passa została przełamana. Pewnie pokonaliśmy i wciąż utrzymujemy sześciopunktową przewagę nad Tęczą-Homanit Krosno Odrzańskie.

 

Falubaz Gran-Bud Zielona Góra - Lubuszanin Drezdenko 4:1 (2:0).

Bramku: Mycan 2 (3,9), Cipior (49), Stachurski (90) - Tyszenko (70).

Falubaz: Kubasiewicz - Ostrowski, Wierzbicki, Wojtysiak (od 62. min Lechowicz), Górski (od 85. min Stachurski), Żukowski, Górecki (od 70. min Zioła), Athenstadt, Izdebski (od 67. min Czarnecki), Cipior, Mycan (od 85. min Konieczny).

Lubuszanin: Wolarek - Marciniak, Leśniak, Minge, Juszkiewicz (od 46. min Gorgiel), Dudek, M.Świercz, Tondel, S.Świercz (od 60. min Kijak), Tyszenko, Głowaczewski (od 65. min Karaś).

 

Kibice mieli w pamięci niedawny sparing z Lubuszaninem, który nasz zespół wygrał aż 8:1. Goście zajmują pozycję na dole tabeli i mało kto się spodziewał, że będą w stanie u nas sprawić niespodziankę. Dla naszego zespołu było to bardzo ważne spotkanie, z tych z gatunku na przełamanie. Ostatni tydzień był dla Falubazu bardzo trudny i podopieczni trenera Andrzeja Sawickiego chcieli zrobić wszystko, aby móc sięgnąć po komplet punktów. To co nie udało się w Krośnie, to znakomicie wyszło nam w sobotę. Przemysław Mycan otworzył wynik spotkania już w trzeciej minucie. Lubuszanin nie zdołał jeszcze zorganizować się po stracie bramki, a chwilę później było już 2:0. Drugą bramkę dołożył niezwykle skuteczny "Mycek". Błyskawicznie ułożyliśmy sobie spotkanie i mogliśmy spokojnie konstruować atak pozycyjny. Przyjezdni dostali dwa mocne ciosy, po których ciężko było im się pozbierać.

Cztery minuty po zmianie stron Albert Cipior strzelił na 3:0 i na "Dołku" nie mogło się już zbyt wiele dziać. Lubuszanin ambitnie walczył o honorowe trafienie i dokonał swego za sprawą Eryka Tyszenki. Wynik ustalił rezerwowy Damian Stachurski i ostatecznie pewnie pokonaliśmy gości z północy 4:1.

 

Pozostałe wyniki: Spójnia Ośno Lubuskie – Tęcza Homanit Krosno Odrzańskie 0:3, Polonia Słubice – Sprotavia Szprotawa 1:1, Carina Gubin – Steinpol-Ilanka Rzepin 3:1, Arka Nowa Sól – ZAP Syrena Zbąszynek 1:2, Pogoń Świebodzin – TS Masterchem Przylep 2:2, Korona Kożuchów – Odra Bytom Odrzański 1:1, Dąb Przybyszów – Czarni Witnica 5:0.

 

Zdjęcie: Krzysztof Kubasiewicz