Aktualności

Ligowe ostatki

Na zakończenie czwartoligowych rozgrywek jedziemy do Słubic, aby zmierzyć się tam z miejscową Polonią. Nasz sobotni rywal jest beniaminkiem ligi, ale po świetnej rundzie wiosennej może zakończyć sezon nawet na piątym miejscu w tabeli.

Piłkarze ze Słubic wiosną w dotychczasowych 14 spotkaniach uzbierali aż 29 punktów, co daje im trzecie miejsce w tabeli rundy rewanżowej. Złożył się na to bilans 9-2-3 i rewelacyjna różnica bramek 25:8. Imponuje szczególnie defensywa słubiczan, którą dyryguje junior Jakub Szewieliński. Tylko Dąb Przybyszów i nasz zespół uzbierały wiosną więcej oczek niż ekipa z przygranicznego miasta. Dla porównania jesienią nasz rywal zgromadził raptem 13 oczek. W poprzedniej kolejce Polonia wygrała na wyjeździe z Cariną Gubin 1:0. Decydującą bramkę w tym meczu zdobył Eligiusz Krzeptowski.

Nasz ostatni przeciwnik w dużej mierze opiera się na zagranicznych zawodnikach. W ostatnim spotkaniu w pierwszej jedenastce wystąpiło aż pięciu obcokrajowców. Silnym punktem Polonii są też doświadczeni ligowcy, od lat występujący na lubuskich boiskach. Ta mieszanka w debiutanckim czwartoligowym sezonie pozwoli ekipie ze Słubic uplasować się w górnej części tabeli.

Falubaz Gran-Bud w poprzednim spotkaniu bez najmniejszych problemów ograł Spójnię Ośno Lubuskie 6:1. Trzy bramki w tym meczu strzelił Wojciech Okińczyc, dla którego było to pożegnanie z zielonogórską publicznością. Po tym sezonie "Oki" kończy swoją karierę. Dwa gole dołożył najskuteczniejszy strzelec czwartej ligi Przemysław Mycan, a jedno trafienie zanotował Dawid Czarnecki. W 29.kolejce przekroczyliśmy magiczną barierę 100 strzelonych goli w lidze.

Zielonogórzanie już dawno zapewnili sobie awans na wyższy szczebel. Polonia będzie walczyła o obronę piątej lokaty na koniec sezonu. Najwięcej emocji będzie na stadionach w Ośnie Lubuskim oraz Zbąszynku. W meczach bezpośrednio decydujących o utrzymaniu zmierzą się Spójnia z Arką oraz Syrena z Czarnymi. Wygrywające drużyny zapewnią sobie ligowy byt, przegrani za rok wystąpią w klasie okręgowej. Przypomnijmy, że po spadku obu gorzowskich drużyn z trzeciej ligi, naszą czwartą opuści aż pięć zespołów. Zdegradowane zostały już Sprotavia Szprotawa, Odra Bytom Odrzański oraz Lubuszanin Drezdenko. Drużyny z miejsc 10-13 w sobotę zagrają między sobą.

Spadkowiczów poznamy dopiero przed godziną 19:00, natomiast nasz mecz z Polonią zostanie rozegrany już o 11:00 na stadionie w Słubicach. Zapraszamy wszystkich kibiców na tamtejszy piękny obiekt!