KS Falubaz ogrywa Miedź!

KS Falubaz Zielona Góra z kompletem punktów! W spotkaniu 2. kolejki Centralnej Ligi Juniorów podopieczni Piotra Żaka i Mirosława Kędziory pokonali na stadionie przy ul. Sulechowskiej Miedź Legnica 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 90. minucie gry Fabian Tomaszewski.

Mimo tego, że przez niemal półtorej godziny gry żaden z golkiperów nie był zmuszony do wyciągania piłki z siatki, to dzisiejsze starcie piłkarskiego Falubazu z legnicką Miedzią należało do ciekawych i wyrównanych. Oba zespoły stworzyły sporo okazji podbramkowych, ale miały problem ze skutecznością.

W pierwszej połowie „Miedzianka” stworzyła dwie stuprocentowe sytuacje, jednak albo górą był Przemysław Krajewski, albo goście mieli nieco rozregulowane celowniki. Z kolei najdogodniejszą okazję dla KS Falubaz miał Ireneusz Butowicz, którego strzał wylądował na słupku bramki Miedzi.

Druga odsłona również przyniosła kilka ciekawych akcji. Zielonogórzanie podkręcili nieco tempo i zagrali bardziej zdecydowanie, za co zebrali owoce w samej końcówce spotkania. W 90. minucie wprowadzony w drugiej połowie Fabian Tomaszewski wbiegł w pole karne gości, minął dwóch obrońców i pokonał bramkarza przyjezdnych, zapewniając piłkarskiemu Falubazowi niezwykle cenne trzy punkty.

W starciu Falubazu z Miedzią bardzo długo pachniało bezbramkowym remisem, co na pewno byłoby wynikiem sprawiedliwym. Dziś więcej szczęścia dopisało jednak drużynie prowadzonej przez Piotra Żaka i Mirosława Kędziory i to ona cieszy się ze zdobycia pełnej puli. Tym samym KS Falubaz w pewien sposób odkuł się za porażkę sprzed tygodnia w Gliwicach i po dwóch kolejkach ma trzy punkty w swoim dorobku.

KS Falubaz Zielona Góra - Miedź Legnica 1:0 (0:0)

1:0 Fabian Tomaszewski 90’