Aktualności

Komentarze i zapowiedzi

W sobotę (23.03) czeka nas kolejny ważny sprawdzian. Do Zielonej Góry przyjeżdża wicelider z Krosna Odrzańskiego. Przypomnijmy jeszcze, co po zwycięskim starciu z Cariną powiedział trener oraz nasi zawodnicy.

 

Andrzej Sawicki (trener): - W drugiej połowie oglądaliśmy mecz walki. Uważam, że w pierwszej graliśmy kapitalnie. Powinniśmy prowadzić 4:0, a zeszliśmy z wynikiem 1:1. Wpadła dość nieszczęśliwa bramka po błędzie Łukasza. Później niepotrzebnie stracił pewność siebie. Uważam, że jest na tyle doświadczony, że powinien wyrzucić to z siebie i skoncentrować się na dalszej części meczu. Było bardzo ślisko, a piłka mocno skakała. Później chcieliśmy uprościć grę. Było zbyt duże ryzyko, aby ciągle grać po ziemi. Mieliśmy wynik na styku i cały czas musieliśmy uważać. Zachowaliśmy spokój i chcieliśmy być cierpliwi. Druga połowa pod względem piłkarskim nie była cudowna. Strzeliliśmy po stałym fragmencie i bardzo się cieszymy. Zawsze pierwszy mecz po zimowej przerwie jest bardzo trudny. Teraz czeka nas ciężki mecz z Tęczą. Bardzo chcielibyśmy powiększyć naszą przewagę.

 

Sebastian Żukowski: - Widzieliśmy sporo walki, ale najważniejsze, że dowieźliśmy trzy punkty. Nieco szwankowała nasza skuteczność, ale cieszy to, że mieliśmy kontrolę nad spotkaniem. Mecz potoczył się inaczej niż zwykle, bo często wysoko prowadzimy już do przerwy. Dobrze, że wpadł gol na 2:1. Cieszymy się z wygranej. Chcemy pewnie triumfować w lidze i zwyciężać co tydzień.

 

Jakub Babij: - Cały okres przygotowawczy trenowaliśmy na sztucznej trawie. Śmialiśmy się z chłopakami, że gramy teraz w trochę inną dyscyplinę. Ciężko było się przyzwyczaić, ale przeciwnik grał długą piłką. Podstawą było wygranie jej, często w powietrzu. Naszym założeniem jest szybkie strzelenie bramki. Czasami łatwo się o tym mówi, a trochę trudniej wykonuje. Przy 1:0 mieliśmy sporo sytuacji, a to przeciwnik doprowadził do remisu. Dobrze, że po przerwie znów wyszliśmy na prowadzenie. Cieszę się, że wróciłem do Falubazu. Czuję się tu jak w domu. Mamy świetną atmosferę. Chłopaki przyjęli mnie tak, jakbym w ogóle nie odchodził. Za to im dziękuję!

 

 

Zapraszamy do regularnego śledzenia naszego facebookowego konta. Tam można wygrać bilety na żużlową inaugurację przy W69, a także dowiedzieć się, jak można zgarnąć wejściówki na mecz Falubazu Gran-Bud z Tęczą.