Aktualności

Juniorzy starsi podejmą Bałtyk Koszalin

Przed nami 6. seria gier na boiskach grupy zachodniej Centralnej Ligi Juniorów. A w niej KS Falubaz Zielona Góra podejmie na stadionie przy ul. Sulechowskiej Bałtyk Koszalin. Początek starcia o godzinie 11:00.

Juniorzy starsi piłkarskiego Falubazu imponują formą na początku sezonu 2016/2017. Podopieczni Piotra Żaka i Mirosława Kędziory w pierwszych 5 spotkaniach uzbierali 9 punktów dzięki wygranym z Miedzią Legnica (u siebie, 1:0) oraz Arką Gdynia i Wartą Poznań (na wyjeździe, odpowiednio 1:0 i 3:1). Dla porównania, w ubiegłych rozgrywkach zielonogórzanie sięgnęli po trzecie zwycięstwo dopiero w 12. kolejce zmagań. W początkowej fazie sezonu młodzi zawodnicy z Mychą na piersi radzą sobie bardzo dobrze i w jutrzejszym spotkaniu z Bałtykiem Koszalin poszukają kolejnego kompletu punktów, by potwierdzić wysoką dyspozycję.

Nasi jutrzejsi goście to obecnie 12. ekipa grupy zachodniej CLJ, choć mają do rozegrania jedno zaległe spotkanie z Lechem Poznań. Na tę chwilę zespół z Koszalina w 4 grach ubierał 4 punkty, które są efektem wyjazdowej wygranej z Wartą Poznań (2:0), remisu z FC Wrocław Academy (0:0) oraz porażek z Arką Gdynia (0:3) i Pogonią Szczecin (0:4). Warto jednak zaznaczyć, że ostatnia porażka Bałtyku miała miejsce 13 sierpnia, więc stosunkowo dosyć dawno.

W ubiegłym sezonie piłkarski Falubaz musiał dwukrotnie uznać wyższość koszalinian. Bałtyk wywiózł komplet punktów z Sulechowskiej wygrywając 1:0, a u siebie pokonał zielonogórzan 3:1. Czy w tym sezonie karta się odwróci? Przekonamy się już jutro.

Początek spotkania 6. kolejki grupy zachodniej Centralnej Ligi Juniorów pomiędzy KS Falubaz Zielona Góra a Bałtykiem Koszalin w sobotę 10 września o godzinie 11:00 na stadionie przy ul. Sulechowskiej.