Aktualności

Juniorzy starsi jadą do Lubina

Niedaleki wyjazd czeka w nadchodzący weekend juniorów starszych piłkarskiego Falubazu. Drużyna prowadzona przez Piotra Żaka i Mirosława Kędziorę uda się do Lubina, gdzie w spotkaniu rozgrywanym w ramach 10. serii gier grupy zachodniej CLJ zagra z miejscowym Zagłębiem. Początek starcia w sobotę o godzinie 12:00.

 Juniorzy starsi KS Falubaz Zielona Góra pierwszą część rundy jesiennej sezonu 2016/2017 mogą zaliczyć do jak najbardziej udanych. Zawodnicy grający z Mychą na piersi znajdują się na wysokiej, 5. pozycji w ligowej tabeli z 13-punktowym dorobkiem i tracą tylko 3 „oczka” do 3. w tabeli Piasta Gliwice. Jutro młodych zielonogórzan czeka kolejny, szósty już wyjazd w rozgrywkach - do niedalekiego Lubina.

 Zagłębie to na tę chwilę 8. zespół rozgrywek, jednak „Miedziowi” tracą tylko „oczko” do piłkarskiego Falubazu. Zespół z Dolnego Śląska na własnym obiekcie radzi sobie… różnie - to chyba najlepsze określenie. Zagłębie w meczach domowych zaprezentowało pełen repertuar rezultatów: od porażki 0:4 z Gryfem Słupsk, przez remis 2:2 z Miedzią Legnica, po zwycięstwo 4:1 z mocną Pogonią Szczecin. Warto zaznaczyć, że w ostatnich trzech spotkaniach lubinianie zdobyli 7 punktów. Oprócz wspomnianej wygranej z „Portowcami” był jeszcze remis w Poznaniu z Wartą i kolejne zwycięstwo 4:1 we Wrocławiu z FC Wrocław Academy (gdzie przegrał chociażby KS Falubaz). 

Sobotnie starcie zapowiada się niezwykle interesująco. Z jednej strony będące wyraźnie na fali Zagłębie, z drugiej zaś będący wyżej w tabeli KS Falubaz, który jednak ostatni raz wygrał dość dawno, bo 10 września z Bałtykiem Koszalin (3:0).

Początek meczu 10. kolejki grupy zachodniej Centralnej Ligi Juniorów pomiędzy Zagłębiem Lubin a KS Falubaz Zielona Góra w sobotę 8 października o godzinie 12:00 w Lubinie.