Jedna połowa to za mało. KS Falubaz remisuje z Miedzią

W spotkaniu 9. kolejki grupy III 3. ligi KS Falubaz Zielona Góra zremisował na stadionie przy ul. Sulechowskiej z Miedzią II Legnica 2:2. Podopieczni Jarosława Misia roztrwonili dwubramkową przewagę, którą wypracowali sobie w pierwszych 45 minutach.

Do pojedynku z rezerwami Miedzi Legnica KS Falubaz przystępował z mocnym postanowieniem poprawy po trzech kolejnych porażkach, co znalazło swoje odzwierciedlenie na placu gry. Zielonogórzanie grali ofensywnie, co z pewnością mogło podobać się publiczności. W pierwszych fragmentach bliski szczęścia był Kacper Koppenhagen, jednak jego atomowy strzał zza pola karnego minimalnie minął lewy słupek bramki Szpaderskiego. W kolejnych minutach świetnej okazji nie wykorzystał Matuesz Borys. Gospodarze dokręcali śrubę i dopięli swego w 33. minucie, kiedy to Maciej Górecki wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Podopieczni Jarosława Misia poszli za ciosem i już w 39. minucie było 2:0. Po dośrodkowaniu z lewej flanki Łukasza Ziętka do piłki dopadł Michał Chyrek, który z najbliższej odległości trafił w poprzeczkę. Futbolówka spadła jednak wprost pod nogi Matuesza Borysa, który już nie miał problemów z umieszczeniem jej w sieci. Do przerwy prowadziliśmy dwiema bramkami i wszystko wydawało się być pod kontrolą.

Po zamianie stron do głosu zaczęli dochodzić goście z Legnicy, który zdobyli bramkę kontaktową w 57. minucie po rzucie karnym egzekwowanym przez Łukasza Chodygę. „Miedzianka” nie odpuszczała i już 10 minut po bramce kontaktowej odrobiła straty w całości, kiedy to fenomenalnym strzałem zza pola karnego popisał się Adrian Woźniczka, który nie dał absolutnie żadnych szans Przemkowi Krajewskiemu. Zielonogórzanie wyraźnie opadli z sił i w niczym nie przypominali drużyny z pierwszych 45 minut. Na szczęście wynik do końca nie uległ już zmianie i po spotkaniu oba zespołu mogły dopisać do swojego dorobku po jednym „oczku”.

Czy KS Falubaz może czuć pewien niedosyt? Tak, ale biorąc pod uwagę tylko pierwszą połowę. Po zamianie stron to Miedź była drużyną przeważającą i to równie dobrze drużyna z Legnicy może żałować, że przespała pierwszą część. Remis może nie tyle zadowala obie ekipy, co na pewno nie krzywdzi żadnej ze stron.

KS Falubaz Zielona Góra - Miedź II Legnica 2:2 (2:0)

1:0 Maciej Górecki 33'

2:0 Mateusz Borys 39'

2:1 Łukasz Chodyga 57' (rzut karny)

2:2 Adrian Woźniczka 67'

KS Falubaz Zielona Góra: Krajewski; Droszczak, Borys, Ostrowski, Górski, Cipior (64' Mycan), Górecki, Koppenhagen, Andrzejczak (80' Babij), Chyrek (85' Lewicki), Ziętek (74' Piwowarski).
Rezerwowi: Fabiański, Pawłowski, Siebert.
Miedź II Legnica: Szpaderski; Krawczun, Wożniczka, Wójcik, Cierpka, K. Zieliński, L. Zieliński, Karbowy, Pojasek, Matwiejko (46' Żyliński), Chodyga.