Aktualności

Gorzów na plus. Nie zwalniamy tempa

Nasz zespół rozegrał dwa mecze kontrolne z trzecioligowcami z północy województwa. Wygraliśmy 3:2 z Wartą i 4:1 ze Stilonem Gorzów. W sobotę (09.02) o 12:00 gramy na Sulechowskiej ze Steinpolem-Ilanką Rzepin.

 

To były bardzo wartościowe sparingi. Trener Andrzej Sawicki miał komfort przy ustalaniu składu, dlatego w obu spotkaniach widzieliśmy w akcji dwie inne "jedenastki" naszego zespołu. Żadna z nich nie była jeszcze tą wyjściową. Doświadczeni zawodnicy zostali wymieszani z juniorami, aby sztab szkoleniowy mógł się lepiej przyjrzeć poczynaniom młodych, którzy dość mocno pukają do pierwszego składu.

Pierwsze 25 minut meczu ze Stilonem było wręcz piorunujące. Falubaz Gran-Bud całkowicie zdominował rywala i strzelał ładne bramki. Jednak trener Andrzej Sawicki nawet przy wysokim zwycięstwie widzi sporo negatywów - Owszem, wygrana cieszy i korzystny wynik napędza do dalszej pracy, ale wciąż popełniamy zbyt dużo błędów. Nie możemy tak szybko tracić piłki po jej odzyskaniu. Długo pracujemy, aby odebrać ją rywalowi, ale później podejmujemy nie do końca trafne decyzje i się jej pozbywamy - tłumaczył szkoleniowiec.

Nasza drużyna cały czas mocno pracuje nad grą w ataku pozycyjnym. To jest znak firmowy Falubazu Gran-Bud. W czwartej lidze praktycznie nie schodzimy z połowy przeciwnika, ale obecny styl ma charakteryzować zielonogórską ekipę, bez względu na to, w jakiej lidze będzie występowała. Tak samo graliśmy w pucharowym spotkaniu z pierwszoligowymi Wigrami Suwałki i w ostatnich sparingach z trzecioligowcami. Zespół ciągle udoskonala ten element. Na trzecioligowych boiskach będziemy chcieli grać w podobny sposób.

W meczu z Wartą gola strzelił Kuba Babij. Jeżeli piłkarz dojdzie do porozumienia z zarządem klubu, to zobaczymy go w koszulce Falubazu Gran-Bud już wiosną. Pozostałymi wzmocnieniami będą młodzieżowcy. W każdym kolejnym spotkaniu widzimy ich coraz lepszą grę. Trenerzy liczą, że wiosną młodzi zbiorą sporo, jakże potrzebnego doświadczenia i w kolejnym sezonie dadzą drużynie jeszcze więcej.

 

Zachęcamy do regularnego odwiedzenia naszego facebookowego konta.

https://www.facebook.com/KSFZielonaGora/

Tam znajdziecie bieżące informacje, galerie zdjęć i specjalną nakładkę, którą możecie ozdobić swoje zdjęcie profilowe. W ten sposób pokażecie, że jesteście z #SuperFalubazem i wspólnie idziemy po upragniony awans!