Aktualności

Falubaz po pierwszym treningu: Powoli rozjeżdżamy się po zimie

Z opóźnieniem, ale udało się naszym zawodnikom wyjechać dziś na tor przy W69. Dla większości z nich były to pierwsze w tym sezonie jazdy. Oto co po dzisiejszym treningu powiedzieli przedstawiciele naszej drużyny.

Marek Cieślak:

Cały dzień jesteśmy dzisiaj na torze, ponieważ musieliśmy ratować ten dzisiejszy trening. W nocy przyszedł mróz i przez to musieliśmy tor robić od początku. Ale nie jest źle. Tor jak na pierwszy trening jest dobry. Na wnioski przyjdzie czas w późniejszym czasie. To był dla większości zawodników pierwszy trening, więc to mocno wstępna faza jazdy. Dzisiaj nie było z nami Jarka Hampela, ponieważ popołudniu jestem z nim umówiony u lekarza w Poznaniu. Po tej wizycie będziemy wiedzieć, kiedy Jarek będzie mógł do nas dołączyć.

Piotr Protasiewicz:

Jak co roku o tej porze kręcimy kółka i się powoli rozjeżdżamy po zimie. Tu nie ma rewolucji i przez najbliższy tydzień nic nie powinno się zmienić. Nie przewiduję tu żadnych górnolotnych testów. Musimy się dobrze rozjeździć i ponownie wyczuć motocykl.To jest teraz najważniejsze. Dopiero później zaczniemy myśleć o sprawdzaniu sprzętu, ale to nie prędzej niż w końcówce przyszłego tygodnia.

Patryk Dudek:

To już mój drugi trening w tym roku. Wczoraj byłem w Wittstock i tam udało mi się wyjechać na tor. Ja nie mogłem już się doczekać i szukałem jakiejś okazji po pojeżdżenia. Niedługo mam pierwsze zawody i chcę być do tego czasu jak najbardziej rozjeżdżony. Nie wiedzieliśmy też kiedy dokładnie uda nam się wyjechać w Zielonej Górze. Na szczęście dzisiaj tor udało się przygotować i pomimo lekkich przesunięć w czasie, nie wygląda on tak strasznie. Da się spokojnie na nim jechać i to jest najważniejsze.

Andriy Karpov:

Pierwszy raz jeździłem w tym sezonie, ale był to dobry trening. Teraz muszę ponownie wyczuć luz na motocyklu, wjeździć się i będzie dobrze. Tor nie sprawiał nam dzisiaj trudności. Wszelkie niedociągnięcia to szczegóły. Jak na pierwszy trening, to tor był przygotowany bardzo dobrze.