Drugi za nami. Teraz Warta

Nasz zespół ma za sobą dwa mecze kontrolne. W pierwszym przegraliśmy z Górnikiem Polkowice, a w minioną sobotę wysoko pokonaliśmy lidera okręgówki Piasta Iłowa aż 13:2 (3:2).

Pierwsza połowa była niezwykle wyrównana. Goście szybko wyszli na prowadzenie po bramce z rzutu karnego. Błąd popełniła nasza defensywa i jeden z obrońców sfaulował rywala w "szesnastce". Szybko wyrównaliśmy, ale Piast ponownie zdołał wyjść na prowadzenie. W ostatnich minutach pierwszej części gry podopieczni trenera Andrzeja Sawickiego strzelili jednak dwie bramki i zeszli na przerwę z wynikiem 3:2.

Po zmianie stron na boisku zobaczyliśmy zupełnie inną jedenastkę. Nasz zespół zagrał koncertowo i niemalże nie schodził z połowy Piasta. Graliśmy mądrze, konsekwentnie i budowaliśmy akcję za akcją. Większość z nich kończyła się... w siatce lidera okręgówki. Ręce składały się do oklasków. Boczni obrońcy wykładali piłkę ofensywnym graczom, a ci się nie mylili. Bramkarz Piasta raz za razem musiał wyjmować piłkę z siatki.

- Chcieliśmy zagrać ofensywnie. Po stracie mieliśmy szybko odbierać piłkę i przedmeczowe założenia zostały realizowane - przyznał Karol Haraś - Chcemy tak grać w lidze. Było nam łatwiej, bo przeciwnik nie miał aż tylu zmian. Myślę, że druga połowa była dla nas bardzo dobra. Był to dopiero drugi sparing i jesteśmy dopiero na początku przygotowań. To jest ten moment, kiedy trzeba najmocniej popracować. Ważne, że możemy trenować niemalże w komplecie. Póki co nie mamy żadnych poważnych kontuzji, których nie chcielibyśmy wcale widzieć - podsumował "Harry".

W sobotę (02.02) o godzinie 12:00 na boisku przy ul. Sulechowskiej zagramy z Wartą Gorzów. Zapraszamy kibiców na to spotkanie. W ostatnim czasie pada wiele pytań o ewentualne wzmocnienia. Takimi będą nasi juniorzy, którzy coraz mocniej pukają do pierwszego składu. Trenerowi Andrzejowi Sawickiemu mocno zależy na sukcesywnym wprowadzaniu ich do zespołu. Możemy potwierdzić, że czekamy na wyjaśnienie sytuacji Kuby Babija. Jeżeli piłkarz nie dogada się z Górnikiem Polkowice, to najprawdopodobniej wróci do naszej drużyny.