Aktualności

Całkowita dominacja

Zielonogórzanie nie mieli problemu z pokonaniem ligowego outsidera. Zwyciężyliśmy zasłużenie, pewnie i wysoko.

 

Falubaz Gran-Bud Zielona Góra - Sprotavia Szprotawa 5:0

 

Nasi byli zdecydowanym faworytem sobotniego spotkania i chyba nikt nie wyobrażał sobie innego scenariusza, niż wywalczenie trzech punktów. Zielonogórzanie wyszli na mecz odpowiednio skoncentrowani i mocno ruszyli na rywala. Ten miał problemy z konstruowaniem akcji. Goście grali bojaźliwie i rzadko przedostawali się chociażby na naszą połowę.

Ich słaba gra wynikała z dobrej postawy podopiecznych trenera Andrzeja Sawickiego. Falubaz raz za razem zagrażał bramce Sprotavii. Co chwilę kotłowało się pod bramką przyjezdnych, a efektem tego było aż pięć strzelonych bramek. Dwie zdobył Przemysław Mycan, a po jednej dołożyli Albert Cipior, Krzysztof Wierzbicki i Artur Małecki.

Całkowicie zdominowaliśmy rywala i nie pozwoliliśmy mu kompletnie na nic. Punkty zgubił wicelider z Krosna Odrzańskiego i dzięki temu mamy już aż siedem punktów przewagi nad Tęczą-Homanit.

- Nie patrzę na swój indywidualny wynik, lecz na dobro drużyny – skromnie odpowiedział najskuteczniejszy snajper czwartej ligi Przemek Mycan – Cieszę się, że powiększamy naszą przewagę w tabeli. Ostatnie jesienne spotkania chcemy również zakończyć zwycięstwami. Dominowaliśmy przez cały mecz, a goście nie oddali nawet celnego strzału na naszą bramkę. Szkoda, że nie udało się ich strzelić jeszcze więcej, bo bijemy rekord ligi w strzelonych bramkach. Już myślimy o kolejnym spotkaniu – przyznał "Mycek".

 

Pozostałe wyniki 13.kolejki: Polonia Słubice – Tęcza-Homanit Krosno Odrzańskie 3:0, Dąb Przybyszów – TS Masterchem Przylep 0:4, Arka Nowa Sól – Steinpol-Ilanka Rzepin 1:2, Korona Kożuchów – ZAP Syrena Zbąszynek 2:1, Czarni-Browar Witnica – Odra Bytom Odrzański 4:2, Carina Gubin – Spójnia Ośno Lubuskie 6:0, Pogoń Świebodzin – Lubuszanin Drezdenko 2:0.