Aktualności

Bogdan Wojczal: Będą wzmocnienia

Prezes KS Falubaz Zielona Góra, Bodgan Wojczal, w rozmowie z portalem falubaz.com opowiadał o przygotowaniach klubu do rundy jesiennej sezonu 2016/2017. Włodarz zapewnił, że ze strony organizacyjnej wszystko będzie dopięte na ostatni guzik, by wszystkie zespoły mogły w jak najlepszych warunkach przystąpić do rozgrywek ligowych.

 

Panie prezesie, emocje związane z awansem minęły już dobre dwa tygodnie temu. Cel został osiągnięty, ale dla was, w biurach, to tak naprawdę okres najcięższej pracy. Jak wygląda przygotowanie zespołów pod kątem organizacyjnym? Sprawy związane z licencją już pozałatwiane? Sezon startuje bardzo szybko, bo już 30 lipca.

Sezon startuje bardzo szybko i w zasadzie my też musieliśmy bardzo szybko z tym się ogarnąć. Sprawy licencyjne są już pozałatwiane. Zgłaszamy pierwszy zespół do trzeciej ligi i zespół rezerw do B-klasy, niestety. Wizytówką będzie też drużyna w Centralnej Lidze Juniorów, która niebawem jedzie na przygotowania. Mamy nadzieję, że rozgrywki wszystkich zespołów ponownie zakończą się sukcesem.

Na ławkach trenerskich bez zmian? Pierwszy zespół poprowadzi trener Jarosław Miś, a juniorów starszych trenerzy Piotr Żak i Mirosław Kędziora?

Ci trenerzy odnieśli sukcesy. Trener Miś wywalczył awans do 3. ligi, natomiast trenerzy Żak i Kędziora utrzymali zespół w Centralnej Lidze Juniorów, więc nie było podstaw, żeby coś zmieniać jeżeli chodzi o pierwszych trenerów tych zespołów. Do trenera Misia dołączy asystent. Mamy na to pomysł i odpowiedniego człowieka. Będzie również sztab medyczny. Myślę, że organizacyjnie dopniemy wszystko tak, by zawodnicy mieli jak najlepsze warunki do trenowania. Oczywiście jak na nasze możliwości.

Jaki będzie skład personalny drużyny 3-ligowej? Rozmawiałem ostatnio z trenerem Misiem, który powiedział, że spodziewa się wszystkich zawodników na pierwszym treningu, 4 lipca. Będą jakieś transfery, ilu zawodników może opuścić klub?

W tym tygodniu zostanie ustalona kadra pierwszego zespołu i rezerw. Natomiast na pewno z kilkoma zawodnikami się rozstaniemy, nie ma co tego ukrywać. Kilku piłkarzy dojdzie do zespołu, część wróci z wypożyczeń. Z tymi zawodnikami już rozmawialiśmy. Myślę, że będą wzmocnienia, jeśli chodzi o kadrę pierwszego zespołu.

Rozumiem, że cel na ten sezon, to przede wszystkim utrzymanie 3. ligi i Centralnej Ligi Juniorów?

Wszystkie rozmowy prowadzone ze sztabem szkoleniowym, jak również z zawodnikami, są w tym kierunku, że 3. liga ma mieć pewne utrzymanie. Stawiamy takie warunki finansowe, żeby zawodnikom i trenerom zależało na tym, by utrzymać się w tej 3. lidze, czyli zdobyć minimum 50 punktów w sezonie. Jeżeli chodzi o Centralną Ligę Juniorów, to cel jest zawsze ten sam. Wiadomo, że są tam zespoły ekstraklasowe i jeśli chodzi o juniorów to poziom jest tam zdecydowanie wyższy. My staramy się dorównać, cały czas się utrzymujemy, więc sądzę, że teraz trener Żak też przygotuje tak zespół, żeby utrzymać Centralną Ligę Juniorów w Zielonej Górze.