Wielkie zwycięstwo i wielki Okińczyc

Falubaz zagrał świetny mecz w Tarnowskich Górach i rozbił czołowy zespół ligi. Nasi zwyciężyli 4:1. Trzy bramki w tym spotkaniu strzelił Wojciech Okińczyc.

Mecz znakomicie ułożył się dla naszej ekipy. Przemysław Mycan podał piłkę do Wojciecha Okińczyca. Ten minął jednego rywala, a drugi sfaulował go w polu karnym. Sam poszkodowany podszedł do piłki i wykorzystał jedenastkę. Kilka minut później mogliśmy już prowadzić 2:0. Jędrzej Król dośrodkował dokładną piłkę, a ta po strzale Sebastiana Górskiego zatrzymała się na poprzeczce bramki Andrzeja Wiśniewskiego. Zielonogórzanie podwyższyli rezultat przed przerwą, ale ze sporą pomocą przyszli im rywale. Futbolówka niefortunnie odbiła się od Mateusza Śliwy i zaskoczyła golkipera miejscowych.

Druga część spotkania również rozpoczęła się bardzo dobrze dla naszej drużyny. Po rzucie rożnym drugi raz w tym meczu trafiamy w poprzeczkę. Na szczęście w tej sytuacji najszybciej zorientował się Wojciech Okińczyc, który z bliska wbił piłkę do bramki Gwarka. Już w 47. minucie było 3:0 dla Falubazu. 250 kibiców z niedowierzaniem przyglądało się takiemu obrotowi sprawy. Gospodarze próbowali zmienić rezultat spotkania, ale nic tego dnia im nie wychodziło. Po czterech kwadransach pojedynku nasi przeprowadzili efektowną akcję, po której zostali nagrodzeni przez miejscową publiczność. Mycan zagrał do Górskiego, a ten z pierwszej piłki dośrodkował do Okińczyca. Napastnik bez przyjęcia precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w bramce przeciwników. Gwarek zdołał odpowiedzieć tylko trafieniem honorowym.

Gwarek Tarnowskie Góry - Falubaz Zielona Góra 1:4 (0:3).

Bramki: Górka (87) - Okińczyc 3 (4-karny, 47, 63), Śliwa (42-samobójcza)

Gwarek: Wiśniewski – Curyło, Dzido, Cymerys, Śliwa (od 67 min Jaworski) – Cholerzyński, Konieczny, Juraszczyk (od 77 min Dyląg), Pach, Pączko (od 77 min Górka) – Jarka (od 63 min Timochina)

Falubaz: Budzyński – Król, Lechowicz, Ostrowski, Kaczmarczyk – Babij (od 63 min Athenstadt), Małecki (od 60 min Cipior), Ekwueme, Górski – Okińczyc (od 75 min Izdebski), Mycan (od 80 min Wasiak)