Sparing dla wojskowych. KS Falubaz 1:3 Reprezentacja Wojska Polskiego (relacja)

Spotkanie towarzyskie pomiędzy piłkarskim Falubazem a reprezentacją Polski Wojska Polskiego dla kadrowiczów, którzy ograli podopiecznych Jarosława Misia 3:1. Dla zielonogórzan bramkę zdobył Rogalski. Dla gości Glanc, Kosiński i Łuczak.

KS Falubaz Zielona Góra potraktował wtorkowe starcie z reprezentacją Wojska Polskiego nieco ulgowo, desygnując dwie kompletne jedenastki, uzupełnione zawodnikami, którzy karierę w żółto-biało-zielonych barwach zakończyli przed rokiem - Tytusem Gołębiowskim i Gracjanem Kozłowskim oraz testowanym z rezerw Zagłębia Lubin Damianem Pawłowskim.

Pierwsza połowa stała pod dominacją wojskowych, którzy przewyższali młodych zielonogórzan w wielu aspektach piłkarskiego rzemiosła i przede wszystkim tworzyli sporo zamieszania pod bramką Przemysława Krajewskiego. Dość nieoczekiwanie na prowadzenie wyszedł KS Falubaz za sprawą rzutu karnego wykorzystanego przez Rafała Rogalskiego w 24. minucie. Faulowany w polu karnym przez golkipera gości był Ireneusz Butowicz. Nie podłamało to kadrowiczów, którzy konsekwentnie grali swoje i na pięć minut przed przerwą wyrównali za sprawą Glanca.

W drugiej odsłonie trener Miś desygnował do gry jedenastkę złożoną przede wszystkim z seniorów, co przełożyło się na zmianę obrazu gry. Wojskowi grali z większym respektem, a KS Falubaz był bliski wyjścia na prowadzenie, jednak fenomenalnie spisywał się bramkarz gości. Z czasem mecz się wyrównywał, a wraz z wprowadzeniem kolejnych zawodników w szeregi zielonogórzan wdawało się więcej rozluźnienia. Ostatnie minuty to już spora przewaga gości, którzy najpierw w 78. minucie objęli prowadzenie po bramce Kosińskiego, a tuż przed gwizdkiem końcowym podwyższyli na 3:1 po golu Łuczaka.

Ostatnie granie w sezonie 2015/2016 za piłkarskim Falubazem. Teraz dla piłkarzy zasłużone wakacje, a dla zarządu czas na budowanie kadry pod rozgrywki 3-ligowe. Reprezentacja Wojska Polskiego przygotowuje się tymczasem do turnieju eliminacyjnego do II Wojskowego Pucharu Świata. Polacy o awans powalczą w Niemczech w dniach 21-27 czerwca, a ich rywalami będą Niemcy, Litwini i Holendrzy. Turniej główny w Omanie odbędzie się w styczniu przyszłego roku.

KS Falubaz Zielona Góra - Reprezentacja Wojska Polskiego 1:3 (1:1)

1:0 Rogalski 24’ (rzut karny)

1:1 Glanc 40’

1:2 Kosiński 78’

1:2 Łuczak 90’

KS Falubaz Zielona Góra (1. połowa): Przemysław Krajewski; Rafał Rogalski, Maciej Piorun, Patryk Lityński, Mateusz Torbiczuk; Kacper Kochanowski, Kamil Konopski, Aron Athenstad; Szymon Kobusiński, Jakub Babij i Ireneusz Butowicz.

KS Falubaz Zielona Góra (2. połowa): Przemysław Krajewski; Jan Juszczak, Maciej Piorun, Patryk Lityński, Łukasz Ziętek; Karol Haraś, Piotr Andrzejczak, Roman Kopacz; Damian Pawłowski, Maciej Brzeźniak i Albert Cipior.

Zagrali również: Michał Hoc, Kacper Lewicki, Łukasz Sobczak, Tytus Gołębiowski i Gracjan Kozłowski.