Aktualności

Rozpoczęliśmy treningi

Dzisiaj (10.07) po krótkiej przerwie, na pierwszych zajęciach spotkał się pierwszy zespół Falubazu. W sztabie szkoleniowym nie doszło do żadnych zmian. Trenerem Falubazu wciąż będzie Andrzej Sawicki. Na zajęciach pojawiły się za to nowe twarze.

Możemy oficjalnie potwierdzić, że nowymi piłkarzami Falubazu będą: Krzysztof Wierzbicki, Paweł Wojtysiak i Sebastian Żukowski. Pierwsza dwójka trafiła do nas z Cariny Gubin, zaś Sebastian w poprzednim sezonie reprezentował barwy TS Masterchem Przylep. Ta trójka powinna być sporym wzmocnieniem żółto-biało-zielonych. Panowie, witamy w Falubazie!

Mimo kilku konkretnych propozycji z innych zespołów, nowy kontrakt z Falubazem podpisał Sebastian Górski. Wiemy na pewno, że w klubie pozostanie trzon składu z poprzednich rozgrywek. Łukasz Budzynski, Rafał Ostrowski, Artur Małecki, Jan Izdebski, Wojciech Okińczyc, czy Kacper Lechowicz. Pierwszy zespół będzie uzupełniony najlepszymi juniorami, którzy w rozgrywkach sezonu 2017/2018 rywalizowali w Centralnych Ligach Juniorów. Nie wiadomo co z Albertem Cipiorem i Przemysławem Mycanem. Obaj wciąż się wahają i rozważają m.in. występy w Niemczech. Jeżeli nie dogadają się z innymi drużynami, to w nadchodzącym sezonie będą nadal reprezentowali nasz klub.

- Przygotowujemy się do rozgrywek lubuskiej czwartej ligi i nawet nie myślimy o trzeciej - medialne spekulacje wyraźnie uciął prezes Marcin Grygier - Nie mamy żadnych informacji, abyśmy mogli ponownie wystąpić na wyższym szczeblu. Jeżeli je uzyskamy, to dopiero wtedy zaczniemy się zastanawiać - skomentował prezes klubu.

Pierwszy mecz kontrolny zielonogórzanie rozegrają w Nowej Soli. Spotkanie odbędzie się w przyszłą środę (18.07) na stadionie czwartoligowej Arki, która połączyła swoje siły z Amatorem Bobrowniki. Później zagramy też m.in. z Wartą Gorzów oraz innymi ligowymi rywalami.

Niedługo poznamy terminarz rozgrywek czwartej ligi. Nasi rywale to: Tęcza-Homanit Krosno Odrzańskie, Steinpol-Ilanka Rzepin, Lubuszanin Drezdenko, TS Masterchem Przylep, Czarni-Browar Witnica, ZAP Syrena Zbąszynek, Dąb Przybyszów, Korona Kożuchów, Pogoń Świebodzin, Arka Nowa Sól, Sprotavia Szprotawa, Spójnia Ośno Lubuskie, Odra Bytom Odrzański, Carina Gubin i Polonia Słubice.

 

Paweł Wojtysiak urodził się 10 lipca 1986 roku. Gra na pozycji obrońcy. Przez większą część swojej piłkarskiej kariery grał w Zielonej Górze.: UKP, Lechu, Lechii oraz KSF-ie. Teraz po czterech latach wraca do naszego miasta i powinien być sporym wzmocnieniem Falubazu.

Krzysztof Wierzbicki urodził się 6 maja 1985 roku. Jest pomocnikiem i w poprzednich latach reprezentował barwy m.in. Czarnych Żagań, Pogoni Świebodzin, Arki Nowa Sól, Santosu Świebodzin i ostatnio Cariny Gubin. Wcześniej grał również w drugoligowej Lechii. Obaj byli podstawowymi zawodnikami najlepszej drużyny klasy okręgowej - Cariny Gubin. Teraz staną po drugiej stronie barykady i zmierzą się ze swoim byłym zespołem w czwartej lidze.

Sebastian Żukowski urodził się 10 sierpnia 1985 roku. Przez trzy sezony występował w Ruchu Chorzów, zespole rezerw oraz Centralnej Lidze Juniorów. Grywał i strzelał bramki w Młodej Ekstraklasie. Później w barwach UKP występował w trzeciej lidze. Ostatnio był piłkarzem TS-u Masterchem Przylep.