Aktualności

Puchar Polski na start. Zaczynamy w Nietkowie

Dziś o godzinie 17:00 na boisku w Nietkowie KS Falubaz Zielona Góra rozpocznie zmagania w 2. rundzie Pucharu Polski na szczeblu regionalnym. Przeciwnikiem podopiecznych Jarosława Misia będzie ekipa miejscowej Odry, która na co dzień występuje w zielonogórskiej klasie okręgowej, gdzie po 4. kolejce zajmuje 5. pozycję z dorobkiem 4 punktów.

Dla obu ekip będzie to pierwsze pucharowe granie w sezonie 2017/2018. Faworytem tego starcia są oczywiście zawodnicy piłkarskiego Falubazu, jednak gospodarze z pewnością nie ułatwią zielonogórzanom zadania i postawią twarde warunki - jak to zwykle przy okazji starć Odry z Falubazem bywało.

KS Falubaz od dwóch lat jest bardzo bliski zdobycia pucharu i tym samym awansu do kolejnych faz rozgrywek, gdzie czekają już zespoły z 2. i 1. ligi. Przed dwoma laty drużyna Jarosława Misia przegrała finał ze Stilonem Gorzów Wielkopolski (1:3). Przed rokiem odpadliśmy w półfinale, również z ekipą z północy lubuskiego (0:3).

Mecz w Nietkowie do dla piłkarskiego Falubazu dobre przetarcie przed powrotem do zmagań ligowych. Już w sobotę zielonogórzanie podejmą przy Sulechowskiej ekipę Unii Turza Śląska, która w tym sezonie jeszcze nie zapunktowała.

Początek meczu z Odrą Nietków o godzinie 17:00 na boisku w Nietkowie.

Fot. Sebastian Cielecki