Puchar jest nasz!

To było trudne i zacięte spotkanie. Ostatecznie o końcowym wyniku zadecydowała jedna bramka, którą strzelił Wojciech Okińczyc. Po czteroletniej dominacji Gorzowa, puchar w końcu trafił do Zielonej Góry!

Stadion w Babimoście wypełnił się prawie w komplecie. Kibice liczyli na ciekawe widowisko z udziałem spadkowicza oraz beniaminka trzeciej ligi. Początek meczu to wzajemne badanie się obu stron. Nikt nie chciał mocniej zaryzykować, aby nie narazić się przy tym na kontratak ze strony rywala. Falubaz dłużej utrzymywał się przy piłce. Prowadził grę, budował atak pozycyjny, ale zazwyczaj brakowało ostatniego dogrania. Nasi mieli dwie dogodne sytuacje do objęcia prowadzenia. Albert Cipior i Przemysław Mycan groźnie uderzali na bramkę ukraińskiego golkipera Warty, ale raz defensor z Gorzowa wybił piłkę z linii, a chwilę później Warciarze obronili się po raz kolejny. Łukasz Budzyński był praktycznie bezrobotny, bo przeciwnik nie uderzył celnie na jego bramkę.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Podopieczni trenera Andrzeja Sawickiego przeważali, ale nie potrafili znaleźć drogi do bramki Czyżnikowa. Gorzowianie mądrze się bronili i z minuty na minutę byli coraz groźniejsi. Kiedy po pięciu kwadransach Warta przejęła inicjatywę i zaczęła mocniej atakować, to wydawało się, że to rywal może otworzyć wynik. Tak się nie stało. W 86. minucie jeden z obrońców dotknął piłkę ręką w swoim polu karnym. Sędzia Krystian Stenzinger nie miał wątpliwości i podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł najbardziej doświadczony Wojciech Okińczyc... i strzelił wysoko nad bramką. Kiedy wszystkim wydawało się, że zobaczymy dogrywkę, to "Oki" zrehabilitował się we wspaniałym stylu. Dwie minuty po zmarnowaniu karnego pięknym strzałem głową wykończył dośrodkowanie Sebastiana Górskiego i otworzył wynik. Warta próbowała jeszcze wyrównać, ale zabrakło jej czasu i sytuacji.

Falubaz zwyciężył 1:0 i lubuski Puchar Polski po sześciu latach przerwy wrócił do naszego miasta. Oprócz trofeum i medali, zielonogórzanie otrzymali sprzęt sportowy i czek na 30.000 złotych. Falubaz będzie reprezentował lubuskie w rozgrywkach na szczeblu centralnym. Pierwsza runda odbędzie się pod koniec września i będzie w niej uczestniczyło 4 zwycięzców rundy wstępnej, 16 zwycięzców Pucharu Polski na szczeblu regionalnym, 16 zespołów Ekstraklasy z sezonu 2017/18, 18 zespołów I ligi z sezonu 2017/18, 10 zespołów II ligi z sezonu 2017/18.

Falubaz Zielona Góra - Warta Gorzów 1:0 (0:0).

Bramka: Okińczyc (88).

Falubaz: Budzyński - Król, Ostrowski, Kaczmarczyk, Górski, Małecki, Cipior, Ekwueme, Athenstadt, Mycan, Okińczyc. Grali również Babij oraz Izdebski.

Warta: Czyżnikow - Nidecki, Grzywaczewski, Siwiński, Gołdyn, Szałas, Bondaruk, Świercz, Mokrzycki, Majerczyk, Zakrzewski.