Aktualności

Poznaj rywala: Carina Gubin

 Piłka nożna w Gubinie rozpoczęła się w latach 60-tych. Dokładnie w 1960 roku powstał klub Nysa. Później drużyna nazywała się m.in. Polonia, Gubinianka, Granica i od 1998 roku występuje pod nazwą Carina. W ostatnich latach klub balansuje między czwartą ligą, a klasą okręgową, choć gubinianie ostatni raz na obecnym poziomie rozgrywkowym grali w sezonie 2010/2011. Głównymi sponsorami Cariny jest miasto Gubin, którym rządzi zakochany w futbolu burmistrz Bartłomiej Bartczak oraz firma A.Z. Iwaniccy. Dzięki włodarzowi 16-tysięcznego miasta, kibice nad Nysą mogą oglądać Wojciecha Kaczmarka, byłego bramkarza m.in. Cracovii Kraków, Zawiszy Bydgoszcz, czy Śląska Wrocław. Jeszcze w 2014 roku golkiper był w orbicie zainteresowań ówczesnego selekcjonera reprezentacji Polski, Adama Nawałki. 35-letni piłkarz ma na swoim koncie np. Puchar Polski wywalczony z Zawiszą na Stadionie Narodowym oraz 115 meczów w ekstraklasie.

 

W poprzednim sezonie Carina do ostatnich minut walczyła o awans z Promieniem Żary. Decydujący mecz rozstrzygał o promocji do wyższej ligi. Gubinianie wytrzymali presję i pokonali rywala 1:0. Jednym z ojców awansu był trener Sylwester Buczyński, który po zakończeniu sezonu dość niespodziewanie pożegnał się z klubem. Znalazł pracę w czwartoligowym rywalu ZAP Syrenie Zbąszynek. Nowym szkoleniowcem Cariny został doskonale nam znany Jarosław Miś. Sylwetki trenera Misia nie trzeba nikomu przypominać. Z powodzeniem pracował najpierw w Lechii, a później w Falubazie, z którym awansował do trzeciej ligi. Odszedł z klubu w styczniu tego roku.

 

Kadra naszego pierwszego rywala zmieniła się dość mocno. Dwóch podstawowych piłkarzy: Paweł Wojtysiak i Krzysztof Wierzbicki wzmocnili nasz zespół. Z drużyną pożegnali się również Błażej Kanclerz i Aliaksei Hudau. Do Gubina przyszli natomiast Łukasz Chodyga i Kamil Ganczarek. Pierwszy z nich regularnie występował w rezerwach ekstraklasowej Miedzi Legnica, natomiast Ganczarek to uznane nazwisko w naszym, lokalnym futbolu. Obrońca występował w m.in. Czarnych Żagań, Promieniu Żary, Piaście Iłowa, Sprotavii Szprotawa, BKS-ie Bolesławiec, a ostatnio w czwartoligowym Apisie Jędrzychowice, z którym był o krok od awansu do trzeciej ligi. Carinie zależy też na odmładzaniu składu. Mają w tym pomóc Jacek Kierzek (20 lat – DAR-BOL Alfa Jaromirowice) i Damian Żołędziewski (19 lat – wychowanek Cariny, ostatnio Chrobry Głogów). Z klubem związali się także pomocnicy: Szymon Witczak (18 lat – wychowanek Tęczy Krosno Odrzańskie, ostatnio UKS SMS Łódź) i Serhey Litwinow (22-letni Ukrainiec).

 

Zdajemy sobie sprawę z wysokich ambicji Cariny i wiemy, że w sobotę czeka nas bardzo trudne zadanie. Inauguracja na terenie beniaminka nigdy nie należy do łatwych. Szykujemy się na ciekawe spotkanie. Zapraszamy kibiców do dołączenia do naszego facebookowego wydarzenia. Tam fani Falubazu mogą się ogłaszać i wspólnie zbierać na wyjazd do Gubina. Razem bądźmy #drużynąkibiców!