Aktualności

Ostatnia trzecioligowa podróż

Zespół trenera Andrzeja Sawickiego uda się na ostatni w tym sezonie mecz wyjazdowy. W sobotę o godzinie 18:00 zagramy z walczącymi o utrzymanie rezerwami Górnika Zabrze.

 

Sobotni rywal zielonogórzan obecnie plasuje się na 14. miejscu, pierwszym gwarantującym pozostanie w lidze. Jednak zabrzanie mają tylko punkt przewagi nad rezerwami już ekstraklasowej Miedzi Legnica. Zespół trenera Wojciecha Gumoli gra przede wszystkim młodymi chłopakami, którzy aspirują do występów w pierwszej drużynie. Jeszcze rok temu podobną drogę przeszli m.in. Łukasz Wolsztyński, czy Szymon Żurkowski, który teraz znalazł się w szerokiej kadrze na mundial selekcjonera Adama Nawałki. Powiedzieć, że Górnik świetnie pracuje z młodzieżą, to nic nie powiedzieć. Pierwsza drużyna bazuje przede wszystkim na wychowankach i chłopakach "z regionu". Ich marzeniem jest gra w seniorskim zespole. Robią wszystko, aby tam się znaleźć. Najlepsi pod wodzą trenera Marcina Brosza w swoim pierwszym ekstraklasowym sezonie awansowali do europejskich pucharów.

My jednak zagramy z tymi, którzy dopiero dobijają się do tych drzwi. Dla nich trzecia liga jest najlepszą okazją do zaprezentowania swoich umiejętności. Piłkarzom z Roosvelta z pewnością mocno zależy na zachowaniu ligowego bytu. Przede wszystkim po to, aby młodzi piłkarze zdobywali cenne doświadczenie na możliwie jak najwyższym szczeblu. Dla zabrzan mecz z Falubazem będzie bardzo istotny. W przypadku zwycięstwa mogą sobie zapewnić utrzymanie w trzeciej lidze.

Możemy być jednak pewni, że zielonogórzanie tanio skóry nie sprzedadzą. Falubaz gra coraz lepiej i tylko można teraz żałować, że wzwyżka formy przyszła tak późno. Szkoda kilku porażek na początku rundy. Przez pryzmat czasu można powiedzieć, że jedno - dwa zwycięstwa więcej pozwoliłyby nam do samego końca bić się o tę ligę. Teraz nasi walczą jedynie o wyprzedzenie w tabeli Unii Turza Śląska. Na razie tracimy do rywala trzy punkty, a do zakończenia sezonu pozostały jeszcze dwie kolejki. Zielonogórzanie będą chcieli w jak najlepszym stylu pożegnać się z trzecią ligą i na pewno na Śląsku powalczą o zwycięstwo.

Pozostałe pary 33. kolejki: Pniówek Pawłowice Śląskie - Ruch Zdzieszowice, Lechia Dzierżoniów - Gwarek Tarnowskie Góry, Stal Brzeg - Piast Żmigród, KS Polkowice - Zagłębie II Lubin, Rekord Bielsko-Biała - Ślęza Wrocław, Miedź II Legnica - Unia Turza Śląska, BKS Stal Bielsko-Biała - Stilon Gorzów, Polonia Głubczyce - Skra Częstochowa.

Drużyny juniorskie:

CLJ U-19 zakończyła już sezon. Falubaz spadł z ligi, w której zajął przedostatnie miejsce, wyprzedzając tylko Wartę Gorzów.

CLJ U-17: Miedź Legnica - Falubaz Zielona Góra, sobota godz. 12:00. Nasi walczą o utrzymanie. Muszą pokonać ostatni zespół i liczyć na porażkę Stilonu Gorzów w meczu ze Stadionem Śląskim Chorzów.

CLJ U-15: Miedź Legnica - Falubaz Zielona Góra, sobota godz. 12:00. Zielonogórzanie mają na swoim koncie tylko cztery punkty i po tym spotkaniu żegnają się z rozgrywkami na szczeblu centralnym.

 

Zdjęcie: Górnik Zabrze