KS Falubaz wygrywa z Miedzią Legnica

Od początku juniorzy młodsi piłkarskiego Falubazu wykonywali wzorcowo założenia trenera Grzelczyka i trenera Czarkowskiego. Wyprowadzanie szybkich akcji skutkowało coraz to groźniejszymi okazjami. Śmiało można powiedzieć że do 25. minuty powinniśmy prowadzić 3:0, jednak brak zimnej krwi i chłodnej głowy w polu karnym drużyny gości skutkował tym, że wciąż utrzymywał się remis.

Goście byli zdecydowanie zaskoczeni i nie potrafili wyprowadzić groźnej akcji. Kiedy już im się to udało, na przeszkodzie stawał golkiper naszej drużyny, Karol Kubasiewicz. Mimo że Karol początkowo nie miał zbyt wielu okazji do pokazania swoich umiejętności, to nie tracił koncentracji i wybronił kilka strzałów zespołu z Legnicy. Po mocnym ataku z naszej strony gra trochę się uspokoiła i do szatni schodziliśmy z wynikiem 0:0.

Druga połowa to już większe zdecydowanie i przede wszystkim poprawa skuteczności z naszej strony. Pierwszą bramkę zdobył w 68. minucie Przemek Złamański, który po dobrym prostopadłym podaniu od Daniela Opali, umieścił piłkę w siatce. Zielonogórzanie mogli cieszyć się z prowadzenia, ale nie cofnęli się do obrony. Pójście za ciosem skutkowało wieloma groźnymi akcjami, ale ponownie brakowało skuteczności. Ostatecznie wynik na 2:0 podwyższył w minucie 76. Kamil Ochab, który po zagraniu od Pawła Iskry nie miał problemów, żeby pokonać bramkarza drużyny gości. Miedź w tym spotkaniu wyglądała na bardzo zagubioną. Większość ataków było przerywanych już w okolicach linii środkowej - głównie za sprawą znakomicie dysponowanego w tym meczu Huberta Reslerowskiego, który w środku pola nie pozostawił żadnych wątpliwości, kto rządził w tym meczu.

Słaba gra Miedzi z pewnością była też spowodowana dobrą i konkretną grą KS Falubaz Zielona Góra. Do poprawienia jest jednak jeszcze dużo, a przed nami trzy spotkania. Wierzymy w to, że ostatnie wygrane spowodowane są tym, że - jak to mówił i powtarzał nam trener Michał Grzelczyk- maszyna w końcu ruszy. I wiele wskazuje na to, że ruszyła!

KS Falubaz Zielona Góra 2:0 Miedź Legnica
Bramki: Przemysław Złamański, Kamil Ochab

Skład: Kubasiewicz, Ochab, Haręzga, Krzyżosiak, Samek, Jasiak, Reslerowski, Opala, Izdebski, Mieżeń i Złamański.

Grali także: Iskra, Urszyc, G. Chrostowski, Ł. Chrostowski, Księżniak oraz Tomys.