Kolejna porażka... KS Falubaz 1:3 Unia Turza Śląska

Nie udało się piłkarskiemu Falubazowi zdobyć kompletu punktów przed własną publicznością. W meczu 6. kolejki 3. ligi zielonogórzanie ulegli Unii Turza Śląska 1:3, choć do przerwy prowadzili 1:0. Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył Artur Małecki. Dla gości trafiali Dariusz Pawlusiński i Dawid Hanzel (2).

Mecz rozpoczął się znakomicie dla zielonogórzan, którzy już w 9. minucie spotkania objęli prowadzenie za sprawą Artura Małeckiego, który wykorzystał tak naprawdę pierwszy błąd defensywy Unii. Goście mogli dość szybko wyrównać, ale strzał z bardzo ostrego kąta w wykonaniu Dariusza Pawlusińskiego wylądował na szczęście na słupku. Mecz był raczej wyrównany, choć momentami można było odnieść wrażenie, że stroną przeważającą są goście. Nic w tym jednak dziwnego, w końcu to musieli gonić wynik, a KS Falubaz mógł skupić się na obronie dostępu do własnej bramki i kontratakach. Do przerwy zielonogórzanie prowadzili 1:0.

Po zmianie stron w 55. minucie gry na listę strzelców mógł wpisać się Szymon Kobusiński, jednak jego strzał głową nie powędrował w światło bramki. Chwilę później indywidualną akcją popisał się Jakub Babij, dograł w pole karne do Artura Małeckiego, ale tu również zabrakło skutecznego wykończenia. Z biegiem czasu ekipa z Turzy Śląskiej zaczęła wyglądać dużo lepiej pod względem fizycznym. Efekt? Bramka na 1:1 autorstwa Dariusza Pawlusińskiego w 66. minucie. Goście nabrali wiatru w żagle i umiejętnie wypunktowali KS Falubaz. W 79. minucie Dawid Hanzel dał Unii prowadzenie, a w minucie 88. podwyższył je na 3:1. Piłkarski Falubaz, mimo czasami nawet rozpaczliwych prób gonienia wyniku, nie był w stanie odrobić strat.

Ostatecznie przegrywamy przy Sulechowskiej z ostatnią drużyną 3. ligi 1:3. Wydawało się, że po dobrym początku mecz ułoży się po myśli trenera Jarosława Misia, jednak wobec niewykorzystanych sytuacji na początku drugiej połowy i opadających sił, dziś komplet punktów jedzie do Turzy Śląskiej. A przed zielonogórzanami sporo pracy, albowiem już za tydzień derby ze Stilonem w Gorzowie.

KS Falubaz Zielona Góra - Unia Turza Śląska 1:3 (1:0)

1:0 Artur Małecki 9'

1:1 Dariusz Pawlusiński 66'

1:2 Dawid Hanzel 79'

1:3 Dawid Hanzel 88'

KS Falubaz Zielona Góra: Michał Dumieński; Rafał Ostrowski (88' Przemysław Mycan), Mariusz Kaczmarczyk, Sebastian Górski, Mateusz Borys, Martins Ekwueme (64' Łukasz Ziętek), Aron Athenstad, Albert Cipior (77' Wojciech Zawistowski), Jakub Babij, Szymon Kobusiński i Artur Małecki.

Unia Turza Śląska: Marcin Musioł; Paweł Staniczek, Kamil Kuczok, Marcin Zarychta, Tomasz Okraszewski, Piotr Glenc, Marek Gładkowski, Sławomir Musiolik, Dariusz Pawlusiński, Piotr Szymiczek, Dawid Hanzel.