Juniorzy starsi wygrywają w Poznaniu!

Bardzo dobre wieści z placu boju w grupie zachodniej Centralnej Ligi Juniorów. W meczu 5. kolejki KS Falubaz Zielona Góra wygrał na wyjeździe z Wartą Poznań 3:1. Bramki dla zielonogórzan zdobywali Kacper Kochanowski, Ireneusz Butowicz i Fabian Tomaszewski. Dla gospodarzy trafienie zanotował Adrian Chopcia.

Spotkanie nie ułożyło się najlepiej dla podopiecznych Piotra Żaka i Mirosława Kędziory, którzy stracili bramkę już w 9. minucie spotkania. Zielonogórzanie nie spuścili jednak głowy i za sprawą Kacpra Kochanowskiego wyrównali stosunkowo szybko, bo już w 18. minucie gry. Remis 1:1 utrzymywał się do przerwy. Po zamianie stron więcej zimnej krwi w sytuacjach podbramkowych wykazali juniorzy piłkarskiego Falubazu i to oni wpisywali się na listę strzelców. W 63. minucie Ireneusz Butowicz wyprowadził KS Falubaz na prowadzenie, a na 2 minuty przed upływem regulaminowego czasu gry na listę strzelców wpisał się Fabian Tomaszewski, który ustalił wynik rywalizacji na 1:3.

Dzięki temu zwycięstwu KS Falubaz awansował na wysokie 6. miejsce w ligowej tabeli. Zielonogórzanie w 5 spotkaniach uzbierali 9 punktów i tracą tylko jedno "oczko" do liderującej Pogoni Szczecin. Portowcy mają jednak jeden zaległy mecz z Górnkiem Zabrze, który odbędzie się 21 września.

Warta Poznań - KS Falubaz Zielona Góra 1:3 (1:1)
1:0 Adrian Chopcia 9'
1:1 Kacper Kochanowski 18'
1:2 Ireneusz Butowicz 63'
1:3 Fabian Tomaszewski 88'

Warta Poznań: Wojnowski; Bienert (80′ Kieliba), Kozłowski, Jandy, Fiedosewicz (46′ Wegnerski), Sierant, Apolinarski (46′ Zmyślony), Kalak (68′ Smoła), Walkowiak, Kalupa i Chopcia

KS Falubaz Zielona Góra: Kubasiewicz; Torbiczuk, Król (75′ Opala), Bąkiewicz, Kędziora, Tomaszewski (90′ Koszela), Złamański (65′ Kosiński), Kochanowski, Izdebski, Konopski (85′ Bartoszewski i Butowicz.