Falubaz w półfinale Pucharu Polski

Piłkarski Falubaz zrobił kolejny krok w kierunku finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. W środę w Zbąszynku KSF pokonał drużynę Zbąszyneckiej Akademii Piłkarskiej 3:2. Dwie bramki dla naszej drużyny zdobył Michał Chyrek, jedno trafienie dołożył Jakub Babij.

Pierwsze 45 minut spotkania zakończyło się dwubramkowym prowadzeniem, a oba trafienia były autorstwa Michała Chyrka. W drugiej połowie prowadzenie podwyższył Jakub Babij i wydawało się, że kwestia awansu jest już zamknięta. Wtedy do głosu doszli jednak gospodarze. W 78 minucie kontaktową bramkę strzelił Paweł Dulat. W 86 minucie było już tylko 2:3, a gola dla ZAP-u zdobył Jakub Tomys. Do końca spotkania zbąszynianie próbowali wyrównać i doprowadzić do dogrywki, jednak zielonogórskiej ekipie udało się utrzymać jednobramkowe trafienie.

Przed KS Falubazem półfinał Pucharu Polski. 25 maja nasza drużyna zagra w wyjazdowych derbach z gorzowskim Stilonem.