Doświadczenie górą. KS Falubaz II 2:4 Stilon Gorzów Wlkp. (relacja)

Drugi zespół KS Falubaz Zielona Góra przegrywa w półfinale Pucharu Polski ze Stilonem Gorzów Wielkopolski 2:4 (1:1) i odpada z turnieju. Bramki dla zielonogórzan zdobywali Mateusz Torbiczuk i Jędrzej Król. Dla gości trafiali Patryk Jakubowski, Michał Chyrek (2) oraz Rafał Świtaj.

Nie było niespodzianki w pierwszym półfinale Pucharu Polski z udziałem piłkarskiego Falubazu. 3-ligowy Stilon Gorzów Wielkopolski wywiązał się z roli faworyta i dał doskonały przykład tego, ile w piłce znaczy doświadczenie. Goście z północy województwa wypunktowali ambitnych zielonogórzan i zasłużenie awansują do świebodzińskiego finału.

Od pierwszego gwizdka widać było, która drużyna narzuci swój styl gry i będzie chciała zdominować swojego oponenta. Stilon dobrze wszedł w mecz i już w 7. minucie mógł cieszyć się z prowadzenia. Po dośrodkowaniu z lewej flanki defensywa piłkarskiego Falubaz zbyt krótko wyekspediowała futbolówkę. Ta jeszcze w polu karnym trafiła pod nogi Patryka Jakubowskiego, który z niedalekiej odległości nie dał absolutnych szans Karolowi Kubasiewiczowi. Chwilę później podopieczni Piotra Żaka i Mirosława Kędziory zaskoczyli jednak gorzowian i z pewnością nawet niektórych zielonogórskich kibiców. Lewą stroną podciągnął Mateusz Torbiczuk, złamał akcję do środka i niesygnalizowanym strzałem w samo okienko bramki pokonał Macieja Wolarka, doprowadzając stan półfinałowej rywalizacji do remisu. Mimo wszystko Stilon konsekwentnie realizował swój plan i był stroną przeważającą, jednak do końca pierwszej połowy nie mógł przebić się przez defensywę zielonogórzan lub na posterunku był Karol Kubasiewicz. Jeszcze w końcówce pierwszej połowy święcę z dobrych 30 metrów w kierunku bramki gorzowian posłał Rafał Rogalski i był bliski szczęścia, jednak Wolarek do końca zachował czujność i wybił na róg piłkę, która zmierzała pod samą poprzeczkę. Do szatni oba zespoły schodziły z jednobramkowym dorobkiem.

Początek drugiej odsłony to dwa szybkie uderzenia Stilonu, a właściwie jednego zawodnika - Michała Chyrka. W 53. minucie po krótko rozegranym rzucie rożnym przytomnym strzałem przy bliższym słupku gorzowianin wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Nie minęło 240 sekund, a po prostopadłym podaniu z głębi pola Chyrek urwał się naszym defensorom i wygrał pojedynek oko w oko z Kubasiewiczem. Stilon szybko ułożył sobie grę i był w swoich poczynaniach bardzo pewny. Do pewnego momentu aż za bardzo, bo w 62. minucie fatalny błąd popełnił Maciej Wolarek, który sprezentował piłkę Jędrzejowi Królowi, a ten technicznym strzałem przelobował golkipera przyjezdnych. Zielonogórzanie tracili już tylko jedną bramkę i mimo utrzymującej się  w dalszym ciągu przewagi Stilonu, który długimi fragmentami nie opuszczał połowy gospodarzy, to właśnie piłkarski Falubaz mógł zdobyć bramkę na wagę hipotetycznej dogrywki - w 82. minucie po precyzyjnym, płaskim dośrodkowaniu Piotra Kosickiego idealną sytuację miał Szymon Kobusiński, jednak górą z pojedynku z atakującym piłkarskiego Falubazu wyszedł Maciej Wolarek. W odpowiedzi po stracie zielonogórzan w środku pola Stilon rozklepał naszą defensywę, a bramkę ustalającą wynik meczu na 2:4 zdobył Rafał Świtaj.

KS Falubaz odpada z rywalizacji o Puchar Polski niemal na ostatniej prostej, jednak odpada z podniesioną głową. Młodzi zawodnicy z Mychą na piersi walczyli do końca i zostawili dziś na murawie stadionu przy ulicy Sulechowskiej kawał zdrowia, jednak to było za mało na dużo bardziej doświadczoną, lepiej poukładaną i po prostu pod względem piłkarskiej jakości - lepszą ekipę dowodzoną przez Adama Gołubowskiego. Stilon Gorzów Wielkopolski jest już w finale Pucharu Polski, gdzie czeka na rywala, którego wyłoni jutrzejsze starcie pierwszej drużyny piłkarskiego Falubazu z Portem 2000 Mostki. Początek drugiego półfinału o godzinie 17:00 na stadionie przy ulicy Sulechowskiej.

KS Falubaz II Zielona Góra - Stilon Gorzów Wielkopolski 2:4 (1:1)

0:1 Patryk Jakubowski 7'

1:1 Mateusz Torbiczuk 13'

1:2 Michał Chyrek 53'

1:3 Michał Chyrek 57'

2:3 Jędrzej Król 62'

2:4 Rafał Świtaj 88'

KS Falubaz II Zielona Góra: Karol Kubasiewicz; Jan Juszczak, Patryk Nidecki, Maciej Piorun, Patryk Lityński; Rafał Rogalski (61' Piotr Kosicki), Jonatan Rybaczek (65' Dawid Kędziora), Kamil Konopski (46' Kacper Kochanowski), Mateusz Torbiczuk; Jędrzej Król i Ireneusz Butowicz (46' Szymon Kobusiński).

Stilon Gorzów Wielkopolski: Maciej Wolarek; Adrian Gołdyn, Mateusz Mazalon, Mateusz Ogrodowski, Tomasz Szwiec, Filip Wisniewski, Krzysztof Kaczmarczyk, Łukasz Maliszewski (78' Krystian Malinowski), Adrian Nowak (46' Kordian Ziajka), Michał Chyrek (72' Rafał Świtaj) i Patryk Jakubowski (46' Damian Szałas).