Dobry mecz, ale wróciliśmy bez punktów

Nasi piłkarze mocno postawili się rywalowi, ale niestety stracili bramkę w końcówce. Szkoda, bo wynik mógł być zupełnie inny.

Zielonogórzanie stworzyli sobie mnóstwo dogodnych sytuacji, ale po raz kolejny mieli problem z finalizacją. Powinniśmy prowadzić w pierwszej połowie, ale piłka nie chciała wpaść do bramki gospodarzy. Nasi ofensywni zawodnicy nie strzelali, a w jednej sytuacji miejscowi mogli strzelić gola samobójczego. Falubaz nie dopuszczał do wielkiego zagrożenia w swoim polu karnym. Obrona była skoncentrowana i dobrze wykonywała swoje zadania. Po zmianie stron Stal odważniej ruszyła i atakowała coraz mocniej. Dobrze między naszymi słupkami spisywał się Łukasz Budzyński. Szkoda, że Przemysław Mycan nie wykorzystał stuprocentowej sytuacji do zmiany rezultatu. Błąd popełniła defensywa przeciwnika, ale strzał z bliskiej odległości obronił Kamil Bruchajzer. Futbol jest brutalny i nie wybacza błędów. Powinniśmy mieć 1:0, a w 81. minucie taki wynik widniał na Stadionie Miejskim i z niego cieszyli się bielszczanie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderzał Mariusz Sobala. Piłka odbiła się od poprzeczki i najszybciej doskoczył do niej Konrad Kareta. Podopieczni trenera Andrzeja Sawickiego do końca walczyli o zmianę rezultatu. To im się nie udało i po raz kolejny tej wiosny wróciliśmy z meczu wyjazdowego bez punktów.

BKS Stal Bielsko-Biała – Falubaz Zielona Góra 1:0 (0:0).

Bramka: Kareta (81).

Falubaz: Budzyński – Ostrowski, Małecki, Droszczak, Górski, Ekwueme, Athenstadt, Cipior, Kobusiński, Ziętek (od 63 min Izdebski), Mycan

Pozostałe wyniki: Stilon Gorzów - Zagłębie II Lubin 1:3, Stal Brzeg - Ruch Zdzieszowice 1:1, KS Polkowice - Lechia Dzierżoniów 4:0, Rekord Bielsko-Biała - Górnik II Zabrze 3:2, Miedź II Legnica - Pniówek Pawłowice Śląskie 1:1, Polonia Głubczyce - Gwarek Tarnowskie Góry 0:3, Skra Częstochowa - Piast Żmigród 5:0, Unia Turza Śląska - Ślęza Wrocław 0:2.

W 28. kolejce zagramy u siebie z rezerwami Miedzi Legnica. Początek meczu o godzinie 17:00 na stadionie przy ul. Sulechowskiej.